Předběžný kalendář MotoGP 2015, Brno zůstává jeho součástí

V pátek zveřejnila Mezinárodní motocyklová federace (FIM) předběžný kalendář závodů mistrovství světa silničních motocyklů pro rok 2015. Pro české fanoušky je dobrou zprávou, že mezi osmnácti Grand Prix nadále zůstává Velká cena České republiky v Brně.

Předběžný kalendář MotoGP 2015, Brno zůstává jeho součástí
Pořadí závodů zůstává stejné jako letos jen s tím rozdílem, že Velká cena Velké Británie nebude na Silverstonu, ale v Donington Parku. Termín Velké ceny České republiky je 14. až 16.srpna 2015.

„Pro nás je nejvíc potěšitelné, že v kalendáři vůbec jsme. Měli jsme ujištění, že Dorna v Brně chce dál pokračovat, po událostech z léta jsme ale museli čekat právě na dnešní vydání předběžného kalendáře,“ uvedla výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

„Zachování termínu nám vyhovuje. Stále nás trochu mrzí, že týden před námi jedou jezdci v Americe, takže přejezd je poněkud hektický, hodně organizačních věcí se řeší na poslední chvíli a na týmech je vidět únava z časového posunu. Na druhou stranu díky tomu máme časovou rezervu po brněnském závodu, díky které můžeme fanouškům nabídnout ještě bonus v podobě týmových testů po skončení naší Grand Prix. Počítáme, že proběhnou i v roce 2015.“

Grand Prix České republiky oslaví v příštím roce 50 let od zápisu do kalendáře mistrovství světa. „Je to velké výročí a můžeme fanouškům slíbit, že jej s nimi plánujeme řádně oslavit. První podrobnosti o tom, na co se mohou těšit, zveřejníme ještě v průběhu podzimu,“ doplnila Ulmanová.

Další informace o závodu Grand Prix České republiky 2015 budou zveřejňovány v průběhu října a listopadu i s ohledem na další jednání o financování závodu a spolupráci s Jihomoravským krajem, městem Brnem a státem. „Cílem je zahájit předprodej vstupenek na jubilejní závod v předvánočním období,“ nastínil marketingový ředitel Automotodromu Brno Michal Klouda.

Předběžný kalendář MS silničních motocyklů pro rok 2015:

29.března - GP Kataru* - Doha/Losail

12.dubna - GP Texasu - Austin
19.dubna - GP Argentiny - Termas del Rio Hondo

03.května - GP Španělska - Jerez de la Frontera
17.května - GP Francie - Le Mans
31.května - GP Itálie - Mugello

14.června - GP Katalánska - Catalunya-Barcelona
27.června - TT Nizozemsko** - Assen

12.července - GP Německa - Sachsenring

09.srpna - GP Indianapolis - Indianapolis
16.srpna - GP České republiky - Brno
30.srpna - GP Velké Británie - Donington

13.září - GP San Marina & Riviera di Rimini - Marco Simoncelli Misano
27.září - GP Aragonie - Motorland

11.října - GP Japonska - Motegi
18.října - GP Austrálie - Philip Island
25.října - GP Malajsie - Sepang

08.listopadu - GP Valencie - Ricardo Tormo-Valencia

* noční závod
** závod v sobotu

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist