Před Rossim je domácí závod

Před italským publikem se představí Valentino Rossi, který si pro závod v Mugellu dává jen ty nejvyšší cíle.

Před Rossim je domácí závod
Již pět let nepoznal Ital Valentino Rossi na domácí půdě hořkost porážky. Od roku 2001, kdy v deštivém závodě havaroval, slavil Valentino Rossi jak s motocyklem Honda RC 211V, tak s Yamahou YZR M1. Pětkrát v řadě zvítězit před domácím publikem se podařilo v minulosti pouze legendárnímu Mike Hailwoodovi, který se takto radoval v šedesátých letech při závodě Tourist Trophy na ostrově Man, jenž se tehdy jezdil jako součást kalendáře Mistrovství světa.
Okruh Mugello patří k nejrychlejším okruhům kalendáře Grand Prix. Jeho cílové rovinka (1141 m) je sice o 61 metrů kratší než nejdelší rovinka celého seriálu, která je v čínské Shanghai, ale rychlejší výjezd z cílové zatáčky dělá společně s australským Phillip Islandem a španělskou Barcelonou tento rovný úsek místem, na kterém se v minulosti překonávaly rychlostní rekordy. I letos je očekáváno, že rychlostní rekord padne, ne sice ten absolutní, ale prozatímní maximální rychlost strojů 800 ccm bude patrně překročená. S „osmistovkou“ jel zatím nejrychleji Casey Stoner a jeho Ducati, kterým bylo na konci cílové rovinky v Shanghai naměřeno 337,5 km/h.
Valentino Rossi
Doufali jsme, že Le Mans bude místo, kde se nám podaří oproti Stonerovi získat zpět nějaké body, ale bohužel počasí bylo proti nám. Zůstali jsme ve Francii dva dny testovat a udělali jsme tam mnoho pokroku, zvláště pak na pneumatikách. Také jsme zkoušeli nějaké nové modifikace motoru, byli to pouze malé detaily, ale myslím si, že by nám měli v Mugellu pomoci. Jak všichni ví, mám velmi zvláštní vztah k Mugellu. Mnohokrát jsem tam vyhrál, včetně posledních třech roků s Yamahou (vedle vzpomínaných vítězství vyhrál Rossi v roce 1997 závod 125 ccm a o dva roky později i závod třídy 250 ccm). Zažil jsem tam i několik největších závodů mého života. Třebaže budu letos doma závodit i v Misanu, Mugello je pro mě neuvěřitelné. Vynikající tam jsou fanoušci i celková atmosféra. Je to fantastický okruh s velmi dlouhou rovinkou. Bude to velká bitva, ale přinejmenším se můžeme spolehnout na počasí ... tedy doufám!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist