Pre GP Brno: Autogramiáda ve Vaňkovce

V brněnské nákupní galerii Vaňkovka se dnes mohli fanoušci rychlých motocyklů seznámit s některými piloty MotoGP a získat při autogramiádě i jejich plakáty a fotografie i s podpisy. A zájem byl obrovský, Vaňkovka se otřásala v základech, jak kdyby byla nějaká vánoční sleva.

Pre GP Brno: Autogramiáda ve Vaňkovce
Autogramiády se zúčastnili jezdci královské kubatury MotoGP Španěl Alvaro Bautista, Američan Colin Edwards, jeho krajan Ben Spies, Francouz Randy du Puniet a Čech Karel Abraham, z Moto byl přítomen Švýcar Thomas Lüthi, kubaturu Moto3 zastupovali lídr šampionátu Sandro Cortese z Německa a jeho krajan Jonas Folger a přítomni byli i čeští jezdci Moto3 jakub Kornfeil a Miroslav Popov a nechyběl ani Karel Hanika, jezdící Red Bull Rookies Cup.

Přečtěte si jejich některé názory, které ve Vaňkovce dnes odpoledne zazněly, když nejdříve se na podiu brněnského nákupního centra objevili čeští jezdci.
Jakub Kornfeil: "Déšť mně tehdy moc pomohl, neboť smazal rozdíly mezi motocykly", vzpomíná Kornfeil na rok 2010, kdy dojel na Masecu jako pátý, což je jeho doposud nejlepší výsledek v závodě GP vůbec: "Chtěl bych, aby bylo v neděli sucho, to je přece jen jistota a spokojen budu s umístěním do 4. místa. Jinak na "D" bude v neděli jak fanklub Karla Abrahama, tak i můj a budeme se vzájemně podporovat."
Mira Popov: "Moje zkušenosti s motocyklem Moto3 by kilometrovně vystačily na jednu cestu z Prahy do Brna, moýná o něco víc. Nevím jak se tato motorka vůbec chová, jinak já nejsem příznivcem čtyřtaktních motocyklů, dvoutakty byly daleko lepší. Rozdíl je především v tom, že dvoutakt je daleko agresivnější a na čtyřtaktu rozhoduje hodně elektronika. Jinak to bylo vše hodně narychlo, teprve v pondělí se rozhodlo, že zde pojedeme, takže nejsem nervozní a spím docela dobře."
Karel Hanika: "Myslím si, že můj účes se líbí mým fanynkám. V Brně pojedu hrozně rád, tuto trať znám opravdu dobře a navíc zde budou mí fanoušci. Nevím jaké to je, jet před tak velkým publikem, takže se musím hlavně soustředit na jízdu. Doufám, že si vylepším své doposud nejlepší postavení na bedně, tedy třetí místo, i když i bedna by byla dobrá."

Potom se už na podiu za velkého potlesku objevily hvězdy z MotoGP, Moto2 a Moto3 a jako první dostal slovo domácí LOKALMATADOR Abaja.
Karel Abraham: "Srovnávám si časy z tréninků proti loňsku, ale nějakou statistiku rekordů si rozhodně nevedu. Jinak co se týká jízdy v mlze či v kouři, tak to rozhodně netrénujeme", narážel Abaja na oba americké závody, kdy jednou musel být kvůli mlze posunut v Laguna Sece warm up a podruhé po detonaci motoru tovární Yamahy nebylo kvůli kouři vůbec v Indy vidět.

Ben Spies: "Brno mám rád, už ze superbikových závodů a tak doufám, že prolomím smůlu z posledních dvou domácích závodů, kdy jsem nedojel."
Alvaro Bautista: "O tomto víkendu bych se chtěl umístit do čtvrtého místa, což by se mně mělo podařit, pokud nedojde k nějakým problémům", odpověděl sympatický Španěl na statistiku, že v Brně od roku 2006 dojel postupně jako první, pátý (2007), druhý (2008), třetí (2009) a potom 2x v Brně do cíle nedojel.

Colin Edwards: "Recept na dobrou náladu sice neexistuje, ale když se ráno probudím a nadechnu se čerstvého vzduchu, tak to na mě působí pozitivně aříkám si, další dobrý den. Nechci být ani nahoře, ani dole, prostě někde ve středu.", odpověděl "Texas Tornado" na všeobecný názor, že je dle všech novinářů největším pohodářem mezi jezdci MotoGP.

Randy de Puniet: "Rozhodně nebudu srovnávat brněnské časy z loňska na Ducati s letošními na motocyklu CR-Aprilia. Prostě pojedu tak, abych byl v cíli nejlepším jezdcem CRT. V minulém závodě jsem měl smůlu, když se mně vysypala spojka, tak doufám, že tentokráte to bude bez problémů."
Thomas Lüthi:
"Česká slova, která znám, tady nemohu publikovat", říká se smíchem mistr světa z roku 2005 v kubatuře do 125 ccm na téma, že jezdil za tým, který patří panu Eppovi a ten mluví česky velmi dobře a dodává: "Získat titul mistra světa v Moto2, tak o tom momentálně nepřemýšlím. Zajímá mě pouze následující závod, odjet ho v přední skupině a získat co nejvíce bodů.

Autogramiádou pak byla celá Pre-Promotion akce zakončena

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist