Potvrzená pozice

I přes pád v počátku dnešní druhé kvalifikace zvládl Kuba Smrž ještě zrychlit a uhájit tak 14. příčku startovního roštu.

Potvrzená pozice
Obavy z deštivého počasí se nakonec v Estorilu nepotvrdily. Obě tréninkové sekce se tak konaly za slunečného počasí. Kuba ráno obsadil ve volném tréninku 15. příčku, v odpolední kvalifikaci pak uhájil své postavení ze včerejška, když jediný kdo se z elitní patnáctky nezlepšil byl mistr světa Daniel Pedrosa.
Jakub Smrž:
„Dnes ráno jsme zkoušeli jet se starou gumou a také jsme jeli jiné zadní péro, abychom vyzkoušeli výdrž zadní gumy pro závod. Zadní péro holandské výroby bylo mnohem lepší při jízdě se zničenou zadní gumou, ale jinak jsem z toho neměl úplně nejlepší pocit. Do kvalifikace jsme udělali nějaké změny, ale bohužel jsem už ve čtvrtém kole dostal smyk na zadní kolo a upadl jsem. Vzhledem k tomu, že jsem se ještě nesnažil o rychlý čas, dávám vinu spíše starší gumě a nastavení pérování. Po usilovné práci všech mechaniků se podařilo dát motorku tak nějak dohromady, i když to bylo jen abych mohl jet a na posledních 15 minut jsem ještě vyrazil na trať. Podařilo se mi ještě vylepšit svůj včerejší čas o necelých 5 desetin, což mě těší a hlavně i proto, že to bylo po pádu. Ráno budeme ještě zkoušet nějaké nastavení, aby mi v závodě neodešla brzo guma a rád bych si spravil náladu po Jerezu bodovaným umístěním.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist