Poslední privátní testy v Sepangu a Jerezu ukončí sezonu 2014

Už za týden vstoupí v platnost zákaz testování, který v případě mistrovství světa silničních motocyklů platí od 1.prosince 2014 do 31.ledna 2015. Většina týmů světového šampionátu již přípravy na nadcházející sezonu ukončila, ale příští týden je každopádně poslední šance jak před začátkem prosince ještě najet důležité kilometry.

Poslední privátní testy v Sepangu a Jerezu ukončí sezonu 2014
Na okruhu v Sepangu bude testovat nováček v královské kubatuře Jack Miller, který přestoupil mezi světovou jezdeckou elitu z nejnižší kubatury Moto3. Jezdec týmu CWM LCR Honda bude na dráze v Malajsii testovat od 26. do 28.listopadu nový motocykl RCV213V-RS.

Australan Miller už měl možnost testovat stroj třídy MotoGP ve specifikaci Open poprvé začátkem listopadu ve Valencii, ale to se jednalo o letošní model RCV1000R. První kontakt s novým motocyklem pro sezonu 2015 tak proběhne v Sepangu, kde bude společně s testovacím jezdcem HRC Hiroshim Aoyamou, bývalým jezdcem stáje Aspar.
Na dráze jihošpanělského Jerezu budou příští týden testovat jezdci tovární Aprilie Álvaro Bautista s Marcem Melandrim. Nebude chybět tým Suzuki MotoGP s jezdci Maverickem Viňalesem a Aleixem Espargarem. Na jih Španělska také dorazí Forward Racing s kompletně novou jezdeckou sestavou ve složení Stefan Bradl a Loris Baz. Pro Francouze to bude jistě zajímavé, protože se tam setká se svým bývalým zaměstnavatelem Kawasaki Racing (WSBK), který tam bude rovněž testovat.

V Jerezu bude příští týden celkem rušno, protože tam míří také jezdci motocyklů Ducati Desmosedici. Jedná se o tovární tým italského výrobce s jezdci Andrea Doviziosem a Andrea Iannonem. Oba zatím s Desmosedici GP14.2, protože GP15 má být připravena až pro únorové testy v Sepangu. V Jerezu chce testovat rovněž tým Avintia Racing s Mike Di Megliem a Hectorem Barberou.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist