Poncharal: V roce 2010 první vítězství?

Týmový majitel Monster Yamaha Tech3 Hervé Poncharal se chce s jezdci Colinem Edwardsem a Benem Spiesem pokusit, dostat se v roce 2010 "na dostřel" Rossimu, Lorenzovi, Pedrosovi a Stonerovi.

Poncharal: V roce 2010 první vítězství?
Páté místo Colina Edwardse v konečném pořadí MS bylo určitě nejlepším výsledkem úspěšné sezóny 2009 privátního týmu Monster Tech3 majitele Hervé Poncharala. Edwards skončil v celkovém pořadí o 1 bod před továrním jezdcem Hondy Andreou Doviziosem. 


"Byl to pro nás ve všem velmi úspěšný rok. Už na začátku sezóny jsme byli přesvědčeni, že máme k dispozici velmi kvalitní "balíček". A já sám jsem si myslel, že to pro Colina bude ten nejlepší rok v MotoGP doposud." říká přesvědčivě Poncharal. 

Právě v Doningtonu stál Edwards na pódiu jako druhý (za Doviziosem): "Byl to velmi silný zážitek. Skončili jsme jako čtvrtí v týmovém hodnocení a suverénně nejlepší za Top 4. Ale jedno musím říci, Rossi, Lorenzo, Pedrosa a Stoner jezdili v roce 2009 úplně jinou ligu. Takže viděno těmito očima jsme dosáhli maxima".


Místo britského jezdce Jamese Toselanda pojede v příštím roce Američan Ben Spies. Při svém hostování ve Valencii skončil americký světový šampión superbiků na sedmém místě a v následujících testech byl také hodně rychlý. 


Ačkoliv má Poncharal na rok 2010 velmi silnou dvojici, tak se drží v prognózách hodně opatrně: "Skončili jsme v kvalifikaci jezdců na pátém místě, v týmech jako čtvrtí. Před námi jsou Fiat Yamaha, Repsol Honda a Marlboro Ducati, neboli velké tovární týmy se samými jezdci kategorie Top. Takže bude hodně těžké skončit ještě lépe než letos. Ovšem nemožné není nic, takže se o to pokusíme. Minimální cíl tedy musí být, skončit jako letos. A proč bychom nemohli také jednou snít o vítězství? Jsem přesvědčen, že jak Colin, tak i Ben uvažují jako já! Ovšem pokud se o to chceme pokusit, tak se musíme přiblížit k velké Top 4. Jestli se to podaří, to pochopitelně nevím. Ale v každém případě to zkusíme!", slibuje Hervé Poncharal, týmový manažér a majitel týmu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist