Poncharal: Naši první volbou je Crutchlow

Po Brně, až oznámí Rossi předpokládaný odchod od Yamahy k Ducati, se hodně rychle budou točit přestupová kola i v jiných týmech, a hlavně se to týká satelitního týmu Tech3 Yamaha.

Poncharal: Naši první volbou je Crutchlow
"Na rok 2011 musím najít jednoho nového jezdce, a možná v případě odchodu Colina dokonce dva", říká Hervé Poncharal v rozhovoru pro francouzský časopis Moto Cardisiac.
 
Pokud tedy Rossi potvrdí v  Brně svůj přestup k Ducati, tak se velmi rychle rozhýbou přestupová kola i v satelitním týmu Tech3 Yamaha. Rookie Ben Spies bude přetransferován do továrního týmu Yamahy a jelikož jeho dosavadní týmový kolega Colin Edwards má nabídky ze šampionátu superbiků a chtěl by svou kariéru ukončit nějakými vítězstvími, tak se dá očekávat jeho odchod do WSBK . 

Hodně se mluví o příchodu továrního jezdce týmu Repsol Honda Andrea Doviziosa - aspoň tedy v tisku a jiných médiích. Samotný Poncharal si ale těžko dovede představit, že by jezdec, který má smlouvu s Honda Racing Corporation (HRC) jezdil za Yamahu.


"Samozřejmě by to bylo zajímavé, ale upřímně řečeno, je to nemožné", říká francouzský manažer: "Dovi má platnou smlouvu s HRC jako tovární jezdec na rok 2011, pokud budou odpovídající výsledky a ty jsou odpovídající!, proč by měl tedy odejít z továrního týmu Hondy do satelitního týmu Yamahy a zde pobírat jednu čtvrtinu dosavadní gáže. Bylo by to sice pěkné, ale nemožné!"

Na téma příchodu možného šampióna Moto2 Toniho Eliase říká Poncharal úplně jasně: "Nechci ho, jezdí velmi dobře v Moto2, o tom není pochyb. Ale už předtím jezdil V MotoGP a moc toho neukázal. A ještě než přijde ta další očekávaná otázka, tak říkám, Toseland také ne!".


Jeden jezdec je ovšem také jasný a sice Yuki Takahashi. "Má u nás smlouvu na Moto2 i na příští rok a nevylučuji jeho angažování v MotoGP. Je to totiž jeden z nejrychlejších jezdců současnosti vůbec".

Samozřejmě, že Francie by ráda měla ve svém francouzském týmu francouzského pilota: "Randy de Puinet chce zůstat u HRC a Lucio Cecchinello ho potřebuje a chce s ním nadále spolupracovat", ví dobře Poncharal o svém krajanovi.


"Náš favorit na uvolněné místo je Cal Crutchlow. Je jednak jezdcem Yamahy pod smlouvou a pro naše sponzory je optimální. Není totiž pilotem Red Bullu", vysvětluje celou situaci Poncharal. 


Jednoho z Francouzů by ale v sestavě 2011 měl Poncharal velmi rád: "Nebude to nikdo ze současných jezdců Moto2, nýbrž jeden z vedoucích jezdců šampionátu stocků 600 ccm, tedy buď Jeremy Guarnoni (v tabulce 1.), nebo Florian Marino (2.). Ten už motocykl Mistral 610 testoval - pozn. autor. 

Na sponzorskou otázku odpovídá Poncharal následovně: "Stojíme těsně před podepsáním smlouvy s firmou Monster na roky 2011 a 2012 a to jak pro MotoGP, tak i pro Moto2. Oficiální prohlášení by mělo být uveřejněno během závodu GP USA v Indy".

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist