Poncharal: Dvě volná místa v roce 2011?

Francouzský šéf týmu Monster Tech3 Yamaha Hervé Poncharal se v následujícím článku zamýšlí nad obsazením svého týmu MotoGP na sezónu 2011.

Poncharal: Dvě volná místa v roce 2011?
Satelitnímu týmu Yamahy - Monster Tech3 - hrozí na příští sezónu, že bude muset hledat oba dva nové jezdce. "Všechno je možné", říká týmový majitel Hervé Poncharal a pokračuje: "Pokud tovární tým Yamahy ztratí na rok 2011 jednoho ze dvou jezdců, tak jeho místo pravděpodobně zaujme Ben Spies. Z toho bohužel musím vycházet, i když oficiálně se o tom ještě nejednalo. Ideální by ale bylo, kdyby Spies zůstal, protože ho nahradit, nebude vůbec jednoduché".


Otevřené je ale setrvání Colina Edwardse: "U Colina se nabízí hned několik otázek: Chceme ho ještě jeden rok? Chce ho Yamaha? Chce Colin zůstat? Už jsem s ním mluvil a on mně řekl jasně, že jeho prvotním cílem je zůstat v MotoGP a závodit třeba i za méně peněz, než doposud. Zároveň mně ale řekl o dvou lukrativních nabídkách do WSBK (jedna z nich je tovární tým Ducati za Hagu - pozn. autor). Ovšem Colin nemůže jen tak odříci nabídky ze superbiků a potom u nás jet za nulový tarif, tedy bez gáže! Ovšem Yamaha musí nejdříve vyřešit problém s továrním týmem. Jakmile bude toto vyřešené, přijde řada na nás a já doufám, že to bude hodně brzo".


Hodně se mluví v poslední době o Cal Crutchlowovi, který je uváděn jako jeden z kandidátů: "Ale doposud k žádnému jednání nedošlo. Všechny fámy začaly, když byl Cal u nás v hospitality během Grand Prix v Silverstone. Jedno je jisté, Crutchlow je pilotem Yamahy a v superbicích je hodně rychlý".


"Možní kandidáti jsou i Toni Elias či Alex de Angelis, či někteří jiní aktuální jezdci z MotoGP. Z WSBK mě zajímají mladí jezdci jako Haslam, Rea či Crutchlow. Zbytek je už příliš starý. V žádném případě tedy nikdo z ex-jezdců MotoGP typu Biaggiho, Hagy či Toselanda, takové rozhodně nebudu chtít. To mě zajímají více aktuální rychlí piloti z Moto2, jako je Takahashi či Iannone", uzavřel celou polemiku o možných kandidátech na uvolněná místa Hervé Poncharal, majitel satelitní týmu Tech3 Yamaha.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist