Poncharal: Časy při testech nebudou směrodatné

Herve Poncharal je přesvědčen, že některé týmy kubatury Moto2 mohou při testech "podvádět". A v čem, o tom je právě následující článek.

Poncharal: Časy při testech nebudou směrodatné
Od zítřka jsou ve Valencii na pořadu první oficiální testy Moto2. A šéf IRTA, Hervé Poncharal, který je ovšem také majitelem týmu Tech3, si myslí , že některé týmy mohou podvádět s dosaženými časy, a uměle je stlačovat směrem dolů. Půjde pochopitelně o časy neoficální, které týmy po skončení testů uvedou ve svých tiskových zprávách. Důvodem je skutečnost, že díky "SUPEER" časům některých týmů se mohou získat potencionální hodně movití sponzoři. A druhá možnost je, že některé týmy si schválně do šasí Moto2 nechají namontovat výkonnostně silnější motory! 


Jak je všem jistě známo, tak oficiální motory Honda obdrží týmy až před prvními testy IRTA, tedy začátkem března 2010. 

"Oficiální motory  pro světový šampionát budou míti třeba úplně jinou benzinovou pumpu a také některé další součástky, které se liší od normálního závodního supersportového motoru", říká Poncharal a dále vysvětluje: "Myslím si totiž, že některé týmy použijí normální kitové motory ze supersportů a jiné zase, jako třeba my (myšleno Tech3) motor CBR s kitem HRC, který si může každý koupit. "


"Dle expertů, kteří se zabývají motory o obsahu 600 ccm a speciálně agregáty CBR, by mohl rozdíl dělat až 15 hp.  Náš současný motor má výkon 115-120 hp. Ovšem náš cíl na tento test je jasný,  koncentrovat se na vývoj šasí! Takže časy, které se zde ve Valencii dosáhnou, nemusí také odpovídat skutečnosti," říká Poncharal a dále říká: "Pokud pracuješ intenzivně na motoru supersport 600, tak ti vydrží maximálně 400 km. Tak proč bych měl zbytečně nechat "prohořet" peníze a vyvíjet motor, který nakonec stejně nemůžeš upotřebit."

A další možností "podvádění" jsou dle Poncharala pneumatiky. Každý nyní může použít takové jaké chce, ale které se nakonec mohou hodně lišit od těch jednotných "Dunlopek", které se nakonec budou muset používat. 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist