Pole Position pro Intermoto

Provizorní pole position ve třídě supersport dokázal pro český tým Intermoto vyjet Mathieu Lagrive – loňský Mistr svět endurance.

Pole Position pro Intermoto
Na anglickém okruhu Donnington Park, kde se tento týden odehrává třetí dějství Mistrovství světa superbike, panovaly velmi obtížné podmínky a jezdce kromě mokré dráhy trápila především velmi nízká teplota, která nepřesáhla během dne 8° C. S kluzkým asfaltem se seznámila osobně řada jezdců, pro zranění Curtaina a Parkese paddock opustil tým Yamaha Racing SSP, zranění z loňského roku si rovněž obnovil Mistr světa Sebastian Charpentier.
Právě v těchto podmínkách prokázal Matt Lagrive svojí rychlost a cit pro nastavení motocyklu a zbytek světa deklasoval téměř o celou sekundu. Pro Intermoto je to pořádná vzpruha po smolných závodech v Kataru a Austráli.
Jiří Látr – šéftechnik týmu:
„Dnešek zdaleka neprobíhal tak jednoduše, jak by se mohlo zdát při pohledu na výsledky. V ranním volném tréninku se Mattovi zastavil motor na novém motocyklu a tak měl pro odpolední kvalifikaci k dispozici pouze jeden motocykl 2006. S techniky od Andreani jsme docílili perfektní setup, a Matt pro závěrečnou část tréninku na pomalu osychající trati trochu zariskoval a dozadu si nechal namontovat nejměkčí směs na sucho. Tato volba se ukázala jako optimální.
I když se za tento skvělý výkon žádné body nepřidělují, je to pro nás obrovský úspěch, který potvrdil, že se s dobrým jezdcem dokážeme prosadit hodně vysoko.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist