Pojede se Grand Prix v Brně i příští rok?

Dvaadvacetiletá tradice se může přerušit. Pro příští rok se zvedne finanční poplatek za závody MotoGP. A to o sto procent, což dělá rozdíl v řádech desítek milionů korun. Organizátoři brněnské motocyklové Velké ceny na to však nemají dostatečné prostředky.

Pojede se Grand Prix v Brně i příští rok?

Kapitoly článku

Bez podpory státu Velká cena v Brně skončí!Za vedoucím jezdcem číhají vždy soupeři, připravení jej při prvním zaváhání oloupit o vítězství. To platí nejen pro závody Moto GP, ale i pro jejich pořadatelství. Masarykův okruh sice stále patří mezi špičkové tratě, jenže stát letos neposlal na pořadatelství Grand Prix ani korunu.

Jestli tomu tak bude i napřesrok, vedení okruhu se obává, že se Brno ztratí v poli bezejmenných poražených.

"Teď víme, že bychom to příští rok už bez státního příspěvku nezaplatili. A jakmile to pořadatelství ztratíme, už se tady Velká cena stoprocentně neobjeví," tvrdí ředitelka Masarykova okruhu Ivana Ulmanová.

Na svou příležitost totiž číhá několik okruhů, které touží hostit prestižní závod. "Za námi jsou tři okruhy, které mají zažádáno, že když některá dráha nebude vyhovovat parametrům, tak ony jsou připravené akci hostit. Navíc mají zaručenou garanci vlády," uvedla Ulmanová.

Naopak Česká republika se letos závod Velké ceny rozhodla nepodpořit. V předchozích letech posílala španělské společnosti Dorna, která má na seriál motocyklových závodů licenci, asi desetimilionový příspěvek.

Jestli jej příští rok obnoví, to záleží na tom, jak dopadnou volby. Letos se tak musel okruh spokojit pouze s příspěvky kraje a města. Jihomoravský kraj poslal necelých šest, město Brno deset milionů korun.

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.89
Známkováno: 9x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist