Pojede Crutchlow už letos v MotoGP?

Yamaha Racing informovala současného jezdce superbiků Cala Crutchlowa, že má být připraven na závodění v kubatuře MotoGP a to už od portugalské Grand Prix v Estorilu!

Pojede Crutchlow už letos v MotoGP?
Britský superbiker Cal Crutchlow pojede příští rok v té nejvyšší motocyklové lize, tedy v královské kubatuře MotoGP za francouzskou stáj Tech3 Yamaha manažera Hervé Poncharala. To ostatně není nic nového. První test se měl uskutečnit po finále letošního ročníku Grand Prix ve Valencii na okruhu Ricarda Torma a dále dodatečný test tohoto jezdce – rookies mají dle reglementu takový test povolený a třeba Karel Abraham bude testovat svou Ducati Desmosedici GP10 koncem listopadu v Jerezu - později v Japonsku.
 

Nyní se ale vyskytla pro Crutchlowa úplně nová a hodně nečekaná šance. Stále ještě aktuální mistr světa Valentino Rossi si chce po sérii tří zámořských závodů - Motegi, Sepang a Phillip Island - nechat operovat své, na jaře při tréninku motokrosu, zraněné rameno a v týmu Fiat Yamaha by ho měl v sedle továrního motocyklu Yamaha YZR M1 vystřídat Američan Ben Spies. Tím se pochopitelně uvolní Spiesův současný motocykl Yamaha ve stáji Tech3 a tak závodní oddělení továrny Yamaha Racing už upozornilo britského superbikového jezdce, aby byl připraven v portugalském Estorilu a potom i ve španělské Valencii, nahradit superbikového ex-mistra světa Spiese a jel tak už letos ve své budoucí stáji jako týmový kolega Colina Edwardse.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist