Podařilo se zachránit aspoň tři body, říká Márquez

S letošním modelem prototypu RC213V, který má nový motor, novou elektroniku a pneumatiky, mají jezdci Hondy co dělat. Momentálně je problém s akcelerací, protože na výjezdu ze zatáček ztrácí nejvíc. Jezdci se ztrátu snaží dohnat na brzdách, ale pokud mluvíme o závodu, tak jsou pak často na hraně a sebemenší chyba je pošle k zemi.

Podařilo se zachránit aspoň tři body, říká Márquez

Z pěti motocyklů Honda RC213V závod v Le Mans dokončily jen dva – na čtvrtém místě Dani Pedrosa a na třináctém Marc Márquez. Oba jezdci tovární Repsol Hondy. V průběžném hodnocení je Marc Márquez druhý, Dani Pedrosa čtvrtý.

Ve Francii Marc Márquez výborně zajel kvalifikaci, do závodu startoval druhý, ale aby udržel krok s jezdci vpředu, musel riskovat. Když následoval Rossiho s Doviziosem, tak společně s jezdcem Ducati havaroval ve stejné zatáčce, jako by jim přilnavost předního kola přestala fungovat ve stejném zlomku vteřiny. Márquez dostal motorku zpátky na trať a pokračoval v závodu. Díky tomu, že jeho Honda byla pojízdná a on to nevzdal, získal tři body, které třeba můžou v závěru roku sehrát klíčovou roli.

Po závodu Marc Márquez řekl: „Byla to smůla. Jel jsem dobrý závod, ale podobné věci se můžou stát pokud v každém kole jedete na limitu. Volil bych víc mírnější závod, ale pokud to uděláte tady, tak můžete skončit daleko vzadu, takže jsem riskoval. Během závodu jsem viděl, že ztrácím při akceleraci, takže jsem to musel dohánět na brzdách. Nakonec jsem přišel o předek a spadl.“

„Pozitivní je to, že se mi podařilo zachránit tři body, takže teď na Jorgeho ztrácím pět bodů, což není zase tak moc,“
pokračoval Španěl a závěrem dodal: „Teď jsou před námi okruhy, kde jsme to loni neměli zrovna snadné, ale jsou ve srovnání s Jerezem a Le Mans dost jiné, takže doufám, že budu rychlý zajedu nějaké dobré závody.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist