Počasí komplikuje japonskou GP

Po pátečním jednání Ředitelství závodu s členy jednotlivých týmů motocyklového šampionátu není pevně stanoveno časové schéma pro zbývající dny, ale vše se podřídí vývoji počasí v japonské Motegi, kde se právě v sobotu očekává silný déšť.

Počasí komplikuje japonskou GP
V Motegi dnes příliš nepršelo a ani nebyl silný vítr, prostě traťové podmínky byly pro tréninky vyhovující. Problém byl v letecké záchranné službě, jejíž vrtulníky zůstaly uvězněny na zemi kvůli nízké oblačnosti. Za takových podmínek japonské zákony neumožňují létat a právě to byl důvod zrušení obou pátečních volných tréninků.

Jak během odpolední tiskové konference v Motegi uvedl ředitel závodu Mike Webb, tréninky nemohly být zahájeny aniž by byla zajištěna letecká záchranná služba, protože nejbližší nemocnice je hodinu cesty autem, takže letecká přeprava je v Motegi prioritou číslo jedna. Pokud helikoptéra nedostane povolení k přeletu na okruh ani v sobotu do odpoledne, bude do Motegi přepravena po silnici, aby v neděli ráno byla připravena. V neděli se očekává už mnohem lepší počasí.
Co se týče dalšího programu tak v případě, že v sobotu budou příznivé povětrnostní podmínky, bude se respektovat klasický sobotní harmonogram. Pokud se dopolední tréninky neodjedou, budou odpolední tréninky tak dlouhé, jak jen to bude možné. V neděli pak kvalifikace a závody.

V případě, že se v sobotu nebude vůbec trénovat, je další plán vše uskutečnit v neděli. To znamená tři v jednom a to trénink – kvalifikace – závod. Prioritou nadále zůstává, aby všechny motocyklové třídy v Japonsku předposlední závod sezony absolvovaly.

Možnost závodit v pondělí zatím nepřipadá v úvahu.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist