Po testech v Jerezu Aprilie připravuje RS-GP pro Sepang

Po prvních dvou dnech oficiálních testů ve Valencii pokračovala nová sestava tovární Aprilie, Aleix Espargaró a Sam Lowes, třemi dny privátních zkoušek na jihu Španělska. V Jerezu pokračovali s prototypy RS-GP v jejich přípravě na sezonu 2017. Počasí ale nebylo ideální, takže jezdci měli omezený čas na dráze, navíc Brit Lowes byl dost potlučený po pádu z Valencie.

Po testech v Jerezu Aprilie připravuje RS-GP pro Sepang

Každý z jezdců měl pro testy své úkoly. Aleix Espargaró pokračoval v získávání dat a informací pro vývojové inženýry v Noale, kteří na jejich základě budou připravovat prototyp 2017 na novou sezonu. Španěl připravil dobrý základ, na kterém teď budou stavět až do dalšího testu v Malajsii. Španěl zvládl osmdesát kol s nejlepším časem 1'39,675 sekundy.

„Zimní přestávku zahájíme s pozitivními pocity,“ uvedl po skončení testů Espargarův šéf posádky Marcus Eschenbacher. „Alex jen potvrdil to co předvedl ve Valencii a to jak co se týče výkonu, tak sladěnosti s RS-GP. Určili jsme precizní směr v rámci jeho stylu jízdy a v průběhu zimy budeme pracovat na dalším vývoji motorky s ohledem na první testy v Sepangu. Počasí nám příliš nepomohlo, také jsme měli jeden pád, ale na nadcházející ročník můžeme pohlížet optimisticky.“

Britský závodník Sam Lowes měl po pádu z Valencie zdravotní problémy. Nedokázal testovat natolik intenzivně, jak by chtěl, takže tři dny v Jerezu využil k tomu, aby poznal svoji novou posádku a zároveň naslouchal komentářům svého týmového kolegy Espargara. Nováček v MotoGP zajel padesát kol s maximem na 1'42,312 sekundy.

Gioulio Nava, šéftechnik Sama Lowese, k testům uvedl: „Sam měl problémy kvůli pádu z Valencie, ale v Jerezu každopádně testoval a pokračoval v adaptaci. Před námi je dlouhá sezona, takže právě teď je nejdůležitější najíždět potřebné kilometry v sedle nové motorky a poznat všechny v týmu. Navzdory jeho zdravotním potížím si myslím mu tyto testy pomohly získat potřebné zkušenosti a jsem si jistý, že v Malajsii již ukáže svůj potenciál.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist