Po jedenácti letech v Kataru poprvé bez bodu

Od premiérového závodu v Kataru, který tam jel Jorge Lorenzo v roce 2004, nikdy nechyběl na stupních vítězů a v posledních dvou letech tam vyhrál Grand Prix v kubatuře MotoGP. V neděli večer nestačil odjet ani jedno kolo, když havaroval a poprvé v Losail nezískal ani jeden bod.

Po jedenácti letech v Kataru poprvé bez bodu
Tovární jezdci v Kataru netestovali, což jim ze začátku působilo jisté potíže, ale nakonec to byl Jorge Lorenzo, jenž byl viditelně rozladěn celou situací ohledně nových pneumatik a fungování jeho Yamahy YZR-M1. Tréninkovou část zvládl sedmým nejlepším časem a to v hodině dvanácté, protože se už zdálo, že bude muset do první kvalifikace.
Nakonec byl z toho pátý kvalifikační čas a druhá řada na startovním roštu společně s Andrea Doviziosem a Danim Pedrosou. S tímto umístěním byl Jorge Lorenzo spokojený, když v sobotu večer uvedl: „Postupně se přizpůsobujeme situaci, třebaže problémy se zadní přilnavostí přetrvávají, ale už jsme blíž jezdcům vpředu.“

„Páté místo na startu je dobrá pozice pro závod. Je tu šest jezdců ve dvou desetinách a závod bude hodně dlouhý, takže pokud se nám podaří ještě o krok zlepšit, můžeme bojovat o stupně vítězů nebo klidně také o vítězství, což by bylo vzhledem k okolnostem přímo úžasné,“ dodal s jistým optimismem Mallorčan.
V den závodu byl Jorge Lorenzo nejdřív třetí nejrychlejší v zahřívacím tréninku, ale podmínky na trati nebyly stejné, jaké na španělského jezdce tovární Yamahy čekaly v době závodu, kdy došlo k poklesu teploty o šest stupňů a rovněž vlhkost se posunula z devětadvaceti procent na rovných šedesát.

Po startu závodu královské kubatury vystřelil Jorge Lorenzo z druhé řady jako šíp a do první zatáčky najížděl v pozici vedoucího závodníka. Náskok postupně zvyšoval až do momentu, kdy studené pneumatiky už jeho Yamahu víc nedokázaly udržet a Lorenzo se odporoučel k zemi.
„Už je to dlouho, co jsem naposledy v závodu chyboval!“ řekl v neděli večer Jorge Lorenzo. „Nejsme dokonalí. Jsme jenom lidé a hold někdy děláme chyby. Pneumatiky jsou jiné než byly loni a také teplota povrchu dráhy byla o něco chladnější. Nevzal jsem tyto okolnosti v potaz a najel do zatáčky příliš rychle v době, kdy přední ani zadní pneumatika na to ještě nebyla připravena.“

„Je škoda přijít o tolik bodů s Marcem, Valentinem a Danim, jenž jsou všichni favorité. Valentino navíc předvedl, že Yamaha dokáže úspěšně bojovat i na těchto pneumatikách, ale do konce mistrovství ještě zbývá spousta času, takže uvidíme v Austinu,“
dodal závěrem Jorge Lorenzo.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist