Pneumatiky Bridgestone

Čtvrtý rok už bude firma Bridgestone dodávat jednotné pneumatiky pro kubaturu MotoGP. Jaké se vlastně jezdcům nabízí druhy těchto pneumatik a kolik jich má pilot královské kubatury k použití?

Pneumatiky Bridgestone
Vloni se na pneumatiky Bridgestone snesla velká a zřejmě i oprávněná kritika. To by se letos mělo změnit, pneumatikářská firma si vyposlechla názory jezdců MotoGP a už na první test do Sepangu dodala úplně nové směsi: "Na zadních pneumatikách jsme kompletně předělali jejich konstrukci. Jsou měkčí, navíc jsme se snažili zlepšit performaci jejich zahřívání. V minulém roce jsme totiž byli několikrát kritizováni, že se pneumatiky zahřívají pomalu. Zvláště za nízkých teplot tak kvůli tomu docházelo k pádům. Jelikož je pro nás bezpečnost jezdců hlavním kritériem, tak jsme tuto změnu provedli", říká závodní ředitel Bridgestone Hiroshi Yamaha. 

Bridgestone tak nabízí čtyři druhy zadních směsí: měkkou, medium, tvrdou a extra tvrdou. "K tomu vyrábíme 8 asymetrických zadních pneumatik, takže si piloti mohou vybrat z 12 různých druhů", dodává na toto téma koordinátor Bridgestone Thomas Scholz a vysvětluje: "Každý jezdec dostane na závodní víkend devět předních a deset zadních pneumatik bez vzorku, tedy tkzv. slicky. K tomu je ještě pět sad pneumatik do deště. Pokud by ale pršelo všechny tři dny, tak dostanou jezdci ještě jednu sadu navíc". 
Co se týká testů, tak tovární tým jich má na sezónu k dispozici celkem 240 kusů, satelitní tým pro jednoho pilota 120. Smlouva Dorny s Bridgestone zní na 22 pilotů MotoGP pro rok 2012, na sezónu příští se počítá s pneumatikami pro 24 jezdců MotoGP.

Do Sepangu na první testy dodala Bridgestone také dvě nové přední pneumatiky: "Jejich výhodou je stabilnější zahřívání. Jezdci si pochvalují, že se s nimi lépe vjíždí do zatáček. Ale ještě jsme se nerozhodli, zda je dáme k dispozici už pro první závod. Není totiž vůbec jisté, že když fungují za horka, tak budou fungovat i v Jerezu a také večer za chladu v Kataru. Potřebujeme znát názor jezdců", říká dále Thomas Scholz.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist