Pirro: Být testovačem je lepší než závodit na biku CR

Jako testovací jezdec Ducati pojede Michele Pirro v roce 2013 pouze několik závodů s wild card, ale je mu to milejší, než závodit s motocyklem CR.

Pirro: Být testovačem je lepší než závodit na biku CR
Michele Pirro je přesvědčen o tom, že jeho rozhodnutí, vzdát se postu pilota CR u Gresiniho a být testovacím pilotem Ducati, bylo správné. Pravdou je, že v roce 2013 pojede sice méně závodů, ale za to s opravdovými prototypy, což má pro něho daleko větší cenu: "Pro mě se stal sen skutečností. Je přáním každého pilota, závodit s motocyklem MotoGP a závodit s Ducati je ještě daleko lepší".

Ital se cítí jako testovací jezdec velmi dobře, i když si jako testovací pilot ani nepřipadá: "Našel jsem tým, který je zde pouze pro mě a je velmi profesionální. To je pro mě úplně nová situace a určitě to bude velmi dobrá zkušenost", říká Pirro.
To, že nepojede tolik závodů, nevidí Pirro jako negativní aspekt své nové práce. Na straně druhé vidí výhodu v tom, že bude jezdit na motocyklu daleko více a může se tak nabídnout jako stabilní jezdec pro tovární tým nebo pro Pramac, pokud by se někdo z jezdců pod smlouvou zranil.

"Po testech v Mugellu s Ducati mně nabídli job testovacího pilota a ukázalo se to jako lepší volba, než závodit dále s motocyklem CR. Pojedu sice méně závodů, to je pravda, ale budu mít možnost ukázat svou cenu", ví dobře Pirro, neboť na rozdíl od továrních prototypů Honda, Yamaha a Ducati jezdí týmy Claiming Rule (CRT) se superbikovými motory a s prototypovým šasím, takže už od počátku mají menší výkon než jejich soupeři.

Pirro vidí rok 2013 jako přechodný rok, 2014 by chtěl být opět stabilním pilotem MotoGP: "Moje smlouva s Ducati je na jeden rok jako testovací pilot, s tím, že pojedu několik závodů s wild card. Tím získám obrovské zkušenosti před tím, než pojedu opět plnou závodní sezonu", vysvětluje dále vítěz GP Moto2 z Valencie 2011, který ví na 100%, že pojede příští sezonu závody GP v Jerezu, Mugellu a v Misanu. Zda dostane ještě další závodní příležitosti, není doposud jasné. Kromě toho se bude dělit o testování s Franco Battainim. Zatímco Pirro bude především testovat co největší výkon motocyklu, tak Battainiho hlavní testovací prací budou jezdecké vlastnosti motocyklu a vytrvalost.
Jeho nová práce bude od Itala vyžadovat úplně nové aspekty: "Když Nicky [Hayden] a Andrea [Dovizioso] naskočí na své motocykly, tak je jejich cílem, nastavit motocykly na vlastní jezdecký styl a zlepšit jejich výkon. Můj cíl je naopak otestovat nové díly a rozhodnout o jejich nasazení".

Úloha bude o to jednodušší, že Pirro má s motocyklem Ducati od samého začátku ten nejlepší pocit: "Je to pěkný motocykl a já mu věřím. Zatím jsem ještě nenašel na motocyklu žádné velké problémy, určitě je výhodou to, že jsem ještě nikdy nejel na jiném motocyklu MotoGP. Přirovnal bych to k tomu, jako by někdo jel Ferrari, a předtím měl pouze FIAT Punto."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist