Piloti Tech3 by se tovární Ducati nebáli

Honba za získáním továrního motocyklu na rok 2013 začala. Oba dva jezdci satelitního týmu Tech3 Yamaha Andrea Dovizioso a Cal Crutchlow jsou sice s Yamahou velmi spokojeni, ale rozhodně by se nebáli závodit i s "nezkrotitelnou" tovární Ducati.

Piloti Tech3 by se tovární Ducati nebáli
Jezdecký trh MotoGP je v současné době hodně nervózní. Odchod Caseyho Stonera na konci sezóny dal do pohybu i některé doposud hodně nemyslitelné možnosti okolo přestupů. Faktem ale je, že vše bude relativně v klidu do doby, dokud se nerozhodnou co dál, Jorge Lorenzo a Valentino Rossi! Jakmile bude známa jejich další cesta, tak přijdou na řadu i někteří další piloti, kteří by velmi rádi vyměnili současné satelity za jakýkoliv tovární motocykl. Mezi ně rozhodně patří oba jezdci Tech 3 Yamaha Cal Crutchlow a Andrea Dovizioso. Oba dva sice doufají v postup na tovární motocykl této japonské značky, ale zároveň nemají žádný strach z toho, jít k italské Ducati a zkusit své štěstí na "nezkrotné" Desmosedici.
"Jsem  šťastný u Yamahy, ale přestupový trh závisí na tom, jak se rozhodnou Rossi a Lorenzo. Valentino jednoznačně potvrdil, že je stále jeden z nejlepších a že něco prostě není v pořádku mezi ním a Ducati. Stoner byl na Ducati velmi dobrý, takže je to otázka jezdeckého stylu. Osobně nemám vůbec strach, závodit na Ducati", řekl v Barceloně Dovizioso.

Stejně vidí situaci Crutchlow. I tento Brit potvrdil, že nemá žádný strach před Ducati: "Je to prostě motocykl a musí se na něm závodit nejlépe, jak jen to jde."
Crutchlow je stejného názoru, že u Ducati je to otázka jezdeckého stylu, neboť Rossi v Le Mans potvrdil, jak je stále ještě silný: "Pokud porovnám můj a Caseyho jezdecký styl, tedy jak otevíráme oba plyn a jak brzdíme, tak jsme si hodně podobní, a on byl ostatně jediným, který dokázal na Ducati závodit. On je v závodě o něco rychlejší, takže já bych neměl vůbec žádný strach, jít k Ducati".

V současnosti probíhá u Tech 3 velmi tvrdý interní souboj o druhé místo v týmu na rok 2013, neboť Bradley Smith má smlouvu s tímto týmem na rok 2013 do MotoGP už podepsanou. "Tento náš souboj je velmi dobrá věc a nutí nás, abychom byli co nejlepší. Yamaha je velmi dobrý balíček a interní souboj nám pomáhá se společně zlepšovat. Cal se tento rok velmi zlepšil a udělal velký krok dopředu, ačkoliv rychlý byl vždy. Ovšem musíme se také podívat, jak se dají takové časy dosáhnout, s jakým rizikem je to spojeno. Možná riskuje někdy až příliš moc", říká závěrem Dovizioso.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist