Petrucci je spokojený

Testy CRT v Malajsii začaly zcela ve znamení nové elektroniky od Magnetti Marelli. Týmový kolega našeho Lukáše Peška, italský pilot Danilo Petrucci, mohl jako jediný ze šesti přihlášených jezdců CRT k tomuto testu, odtestovat dnes požadovanou dávku kilometrů.

Petrucci je spokojený
Aspoň jeden jezdec mohl dnes pořádně otestovat novou elektroniku od Magnetti Marelli. Pro Danila Petrucciho a jeho tým Iodaracing byl první den testů v Malajsii velmi úspěšný, neboť ostatní týmy měly menší či větší problémy. Na motocyklu loňské produkce Suter-BMW odjel vice-šampion FIM CUPu STK 1000 z roku 2011 celkem 27 kol. Ze začátku testu bez elektronické pomoci, později se týmu krok po kroku podařilo elektronice porozumět. Své nejrychlejší kolo absolvoval Petrucci za 2:06.841 minuty, ovšem nějaká honba za časem byla vedlejší záležitostí. Daleko podstatnější bylo ale porozumět operačnímu systému nové elektroniky.
"Jsem velmi šťastný s tím, co se nám podařilo dosáhnout", řekl 22-letý italský jezdec po prvním dnu a dodal: "Testování s motocyklem 2012 nám umožnilo jezdit na okruhu, aniž bychom ztratili den v boxu. Začali jsme bez jakékoliv elektronické pomoci, abychom později mohli analyzovat jakoukoliv změnu, když se začala používat elektronika. Tak jsme také začali rozumět operačnímu systému. Zítra budeme pokračovat v dalším vývoji", říká Petrucci, jehož motocykl zítra převezme jeho český týmový kolega Lukáš Pešek.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist