Pešek: Cílem pro zítřejší den je spatřit cíl

Ačkoliv tomu poslední volný trénink nic nenasvědčoval, Lukáš Pešek a tým CAME IodaRacing Project ze sebe dostali v kvalifikaci maximum a výsledkem je patnácté místo českého jezdce na startu nedělního závodu Velké ceny Kataru.

Pešek: Cílem pro zítřejší den je spatřit cíl
Sobotní program začal posledním volným tréninkem, ve kterém Lukáš Pešek zrychlil o další půl sekundu a zajel 22. nejrychlejší čas. Pro kvalifikaci však český jezdec a tým CAME IodaRacing Project zvolili to nejvhodnější nastavení motocyklu a Pešek předvedl opravdu velmi dobrý výkon.

Při své premiéře v MotoGP si rodák z Prahy dojel pro pátou řadu na startu, tedy patnácté místo. K tomu mu napomohl čas s hodnotou 1´57,926 sekundy. Mezi motocykly kategorie CRT si Lukáš Pešek dojel dokonce pro třetí nejrychlejší čas.

15. Lukáš Pešek (Came IodaRacing Project) – Ioda Suter
QP1 – 5.místo, 1´57,926 +0,775

„Po čtvrtém volném tréninku jsme ještě provedli nějaké změny, a to hlavně na podvozku. Nasadili jsme nové pneumatiky a vyšlo to. Je to samozřejmě fantastické, ale držíme se při zemi. Bylo to pouze o zajetí jednoho rychlého kola. Závod je naprosto o něčem jiném. Tento víkend je pro nás velkou neznámou a také zkouškou. Od toho se teprve budeme odrážet do dalších víkendů. Cíl pro zítřejší den je spatřit cíl.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 5x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist