Pešek a jeho tým Iodaracing se představili v Trevisu

Italský tým IodaRacing Project se ve středu 30. ledna oficiálně prezentoval veřejnosti před zahájením nové sezóny MotoGP 2013. Vedle jezdecké dvojice pro královskou kategorii silničních motocyklů ve složení Lukáš Pešek, Danilo Petrucci, tým prezentoval také svého zástupce pro kategorii Moto2 Francouze Johanna Zarca.

Pešek a jeho tým Iodaracing se představili v Trevisu
Iodaracing pojede tuto sezonu se dvěma jezdci v královské kubatuře MotoGP, kromě staronového pilota Danila Petrucciho je v týmu GP-Comeback slavící Lukáš Pešek, a jako motocykl budou mít oba jezdci k dispozici motocykl modifikace CR Suter-BMW. Tým má podporu od továrny BMW.
V prostřední třídě šampionátu Grand Prix pak za tuto italskou stáj bude startovat Johann Zarco. Závodů v nejslabší kubatuře Moto3 se letos - na rozdíl od minulé sezony - tým Iodaracing nezúčastní.
Speciálně kvůli tomuto představení přiletěl do Benátek sportovní manažer BMW Berthold Hauser, aby se zúčastnil týmové prezentace italského CRT Came Iodaracing v Dosson di Casier u Tarvisa. Hauser ovšem zůstal na následující TK pouhých 180 sekund, odpověděl na jedinou otázku a velmi rychle skočil do auta a odejel nazpět na letiště. U týmu Iodaracing byl teprve na podzim 2012 - od GP San Marina v Misanu - nasazen místo motocyklu Ioda-ART současný Suter-BMW. 

Týmový majitel Came Iodaracing Giampiero Sacchi byl nadšen: "Vůbec poprvé v historii navštívil manažer od BMW nějakou tiskovou konferenci MotoGP. Je to pro nás obrovská pocta".
Hauser musel ovšem potvrdit, že BMW doposud nevydala žádný signál, že by tato továrna plánovala účast v šampionátu MS-MotoGP: "Spolupracujeme s tímto týmem, neboť mu dodáváme motory. Naše vzájemná spolupráce bude těsnější než doposud, neboť díky ní chceme dostat více informací. Ale doposud se továrna BMW nerozhodla k přímé účasti v MS-MotoGP".

To je ostatně hodně překvapivé, neboť po oficiálním odchodu BMW ze světového šampionátu superbiků - závodění bude provádět od letošního roku BMW Italia - se očekával další logický krok, který se ale doposud nedostavil.

Jen poznámka: Dlouholetý partner BMW Motorrad Motorsport v superbikovém šampionátu, alpha Racing, nabízí tovární motocykly BMW S1000RR k prodeji: jedná se o originální motocykly Marca Melandriho, Leona Haslama a Troye Corsera ze sezon 2011 a 2012. Kromě toho nabízí alpha Racing také příslušenství, náhradní díly a Support pro nastavení. Základní cena je 70.000 Euro.
Tým Ioda Racing včetně Lukáše Peška odlétá z Evropy v pátek 1. února směrem Malajsie, kde se zúčastní prvních oficiálních testů IRTA v Sepangu, které se konají ve dnech 3. až 7. února. První dva dny čeká jezdce motocyklů CR testování ECU jednotek, potom se přidají i další piloti 24-členného startovního pole královské kubatury MotoGP 2013.

„Moc dobře si uvědomuji, že mě čeká velmi těžké období. Já jsem však na tuto výzvu připravený a moc se na to těším. Od prvních testů v Sepangu čekám jen jediné – chci najezdit co možná nejvíce kilometrů a sžít se s novou motorkou. Z dnešní prezentace jsem nadšený, protože jsem se poprvé představil na veřejnosti v kruhu mého týmu a v týmových barvách. Do teď to nebyla velká práce, ale už o víkendu začne testování, ladění a učení se. Bude to tvrdý a doufám, že úspěšný rok", říká na svých webových stránkách Lukáš Pešek.

„Naše velká výzva v MotoGP pokračuje i v letošním roce. Po boku Daniho se představí Lukáš, který u nás není žádným nováčkem. Tím je naopak Johann Zarco, který za nás pojede v nižší kategorii Moto2. Chtěl bych především poděkovat našim sponzorům Came, B-Pure, Anonimo-Orologi a technickému partnerovi BMW. Věřím, že nás všechny čeká úspěšná sezóna.“, řekl před sezonou majitel týmu Giampiero Sacchi.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist