Pernat hodnotí Lagunu Secu

Jezdecký manažér Carlo Pernat si myslí, že Ducati se může posunout dál pouze s radikální změnou. A v článku hodnotí i některé jezdce ze svého pohledu manažéra.

Pernat hodnotí Lagunu Secu
Dlouholetý jezdecký manažer Carlo Pernat říká hodně často otevřeně, co si myslí, a i v tomto roce byl už několikrát kritický, co se týká Ducati. Po závodě v Laguně Seca vidí tento Ital jedinou možnost, jak by to u Ducati mohlo jít kupředu:
"U Ducati se nic nezměnilo: 30 sekund za vítězem! Nový motocykl prostě nefunguje a Ducati potřebuje radikální změnu, třeba nové šasí. To je ale otázka času a nebylo by vůbec chytré, přinést nyní během sezóny nový motocykl. Tato sezóna je, dle mého mínění, pro Ducati ztracená", říká Pernat dle webu GPOne.
V USA byl italský manžer zklamán od svého krajana Andrea Doviziosa. Pernat totiž očekával, že se tovární jezdec HRC po Mugellu posune o krok dopředu, místo toho se ale vrátil do pozice jezdce, který pouze pravidelně dojíždí závody: "To není pro něho vůbec dobré, neboť má k dispozici všechny technické možnosti, aby dokázal více".

Kriticky se vyjádřil Pernat i o domácím Benu Spiesovi. Důvodem byla totiž skutečnost, že tento Texasan nedokázal při domácím závodě dojet na podiové umístění: "Je to jasný důkaz toho, že ještě nepatří k absolutní jezdecké špičce MotoGP".
"Simoncelliho situace začíná být pro něho hodně nebezpečná, neboť ty všechny jeho pády mu mohou zůstat v hlavě. V pátek a v sobotu vypadá vždy hodně skvěle, ale v závodě mu chybí potřebné štěstí. Musíme doufat, že se vše obrátí pozitivně", říká Pernat o Simoncellim, který s továrním materiálem od Hondy klesl v tabulce až za svého týmového kolegu Aoyamu, jenž má k dispozici daleko horší materiál a ještě závodí se zraněním.
Naopak hodně pozitivně hodnotí Carlo Pernat výkon Caseyho Stonera. Po porážkách v Mugellu a na Sachsenringu se dalo očekávat, že se Australan psychicky položí, což byla zatím jeho největší slabost v minulých rocích: "Místo toho ale jel nejlepší taktický závod své kariéry, počkal si na ten správný okamžik, tedy jako opravdový šampion".Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.17
Známkováno: 6x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist