Pedrosa vynechal kvalifikaci, závod nepojede

Španělský jezdec tovární Hondy Dani Pedrosa nenastoupí do odpolední kvalifikace královské kubatury, protože je stále v nemocnici v Chemnitz, kde čeká na výsledky vyšetření, která absolvoval po pádu v dopoledním třetím tréninku.

Pedrosa vynechal kvalifikaci, závod nepojede
Dani Pedrosa havaroval v první zatáčce okruhu potom, co dostal highsider a tvrdě dopadl na levé rameno a hlavu. Přilba stačila absorbovat silný úder, přesto existuje jisté podezření na otřes mozku. Španěl se okamžitě po pádu držel za levou klíční kost, ale první výsledky neprokázaly žádnou zlomeninu.

Na žádost lékaře Mobilní kliniky Dr. Costy, byl Španěl letecky transportován do nemocnice v Chemnitz, kde proběhla řada dalších důkladných vyšetření, která mají vyloučit jakékoliv vážné zranění.

Vítěz posledních tří Grand Prix na Sachsenringu tak bude chybět v sobotní kvalifikaci. Pokud okolnosti dovolí, bude Dani Pedrosa do závodu startovat z dvanácté pozice. Nyní je ale jeho start v závodu Velké ceny Německa skutečně s velkým otazníkem.

AKTUALIZACE:
14:30
hodin - Dani Pedrosa je zpátky v boxech Repsol Hondy
15:05 hodin - drobná prasklina na levé klíční kosti, ale Pedrosa je odhodlán závodit
14.07. 2013 - Dani Pedrosa nastoupí do Warm Upu. Před závodem ale musí na další lékařskou kontrolu.
10:50 - těsně před startem závodu Moto3 Honda oznámila, že Dani Pedrosa do závodu MotoGP nenastoupí

„Byl to hrozný okamžik a ještě teď si nejsem jistý, co se to vlastně stalo,“ komentoval sobotní pád Dani Pedrosa. „Tvrdě jsem narazil hlavou o zem a okamžitě ucítil bolest v rameni. Chtěl jsem hned zjistit, zda něco neucítím. Naštěstí ve zdravotním centru nenašli nic zlomeného, ale možná tam byla drobná prasklina, měl jsem také silné závratě, ale ani jednou jsem neztratil vědomí.“

„Abychom si byli jistí, že je vše v pořádku, odletěli jsme do nemocnice v Chemnitz na CT a pak se vrátili zpátky do Mobilní kliniky přímo na okruhu. Potvrdili, že mám drobnou zlomeninu levé klíční kosti, ale jsem vděčný za to, že není zlomená úplně. Teď budu odpočívat a uvidíme, jak to bude vypadat ráno. Pokud se budu cítit dostatečně silný, půjdu na lékařskou prohlídku, kde se rozhodne, zda budu závodit.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 2.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist