Pedrosa v Sepangu nepojede!

Tým Repsol Honda dnes oznámil, že Dani Pedrosa se nezúčastní Grand Prix Malajsie v Sepangu.

Tovární jezdec Hondy Dani Pedrosa havaroval minulý týden v prvním volném tréninku Grand Prix Japonska a zlomil si komplikovaně levou klíční kost. Hned potom odletěl do Španělska a nechal si ji ještě v sobotu v Barceloně zoperovat. Ještě včera si Pedrosa myslel, že bude moci v Sepangu startovat, dnes však lékaři rozhodli, že bude pro něho lepší, když Pedrosa Grand Prix Malajsie vynechá a pojede až následující závod v Austrálii.

Jelikož má Jorge Lorenzo před Sepangem náskok 69 bodů, tak i kdyby potom Pedrosa všechny tři zbývající závody vyhrál (Phillip Island, Estoril a Valencia) a Lorenzo ani jednou nedojel do cíle závodu, stačí nyní továrnímu jezdci Yamahy dojel do cíle v Sepangu nejhůře jako devátý, získat tak 6 bodů a už nemůže být za žádných okolností předstižen a bude tak teprve jako druhý Španěl v historii mistrem světa nejvyšší objemové kubatury (tím jediným byl doposud Alex Crivillé v roce 1999 na Hondě).