Pedrosa v Kataru ještě nikdy nevyhrál

Dani Pedrosa sice získal v Kataru už pět podiových umístění, ale ještě nikdy nevyhrál. To by se ale mohlo letos změnit. A připraven na svou premiéru je i jeho týmový kolega Marc Márquez.

Pedrosa v Kataru ještě nikdy nevyhrál

Na okruhu "Losail International Circuit" už několikrát předvedl Dani Pedrosa opravdu hodně dobré závody v kubatuře MotoGP. Na 5,38 km dlouhém okruhu dosáhl tovární pilot Hondy, který se během 12 letošních testovacích dnů celkem pětkrát blýskl nejlepším časem, následující výsledky: 2. místo 2012, 3.- 2011, 3.- 2008, 3.- 2007 a ještě 2. místo 2004 ve 250-kách.

Malajsie, USA a Španělsko - byly zimními destinacemi pro tovární tým Hondy s Danim Pedrosou a Marcem Márquezem. Nyní následuje další cesta - na střední východ do Kataru. Zde se od roku 2004 pojede závod GP už podesáté; trať má deset pravých a šest levých zatáček, o osvětlení se stará celkem 3 600 osvětlovacích těles.


Také Marc Márquez už zná chuť podiových stupňů v Kataru: 2010 skončil s motocyklem 125 ccm druhý, 2012 vyhrál Moto2 se Suterem."Po dlouhé testovací periodě jsem opravdu rád, že se začíná závodit"
říká úřadující vicemistr světa Pedrosa, který si v Texasu a v Jerezu stěžoval na bolesti zad a v Jerezu dokonce poslední den vynechal: "Tým udělal hodně práce, abychom byli co nejlepší. Představení v Kataru je čtyřdenní, to bude hodně dlouhý závodní víkend. První den bude, stejně jako vždy, na trati hodně špatný grip. A jsem hodně zvědav, jak se osvědčí nový systém Qualifying".

Rookie Marc Márquez ví dobře, že stromy hned v jeho prvním závodě neporostou až do nebe:"Katar rozhodně nepatří k mým oblíbeným tratím. Ale přesto se tam těším, ačkoliv písek z pouště způsobuje menší grip, tedy hlavně první den. Nyní v Jerezu jsem poznal, s v MotoGP je všechno úplně jiné než v Moto2. Takže musím být hodně trpělivý, budu potřebovat hodně času. Určitě budu při svém prvním závodě MotoGP nervozní, už nyní jsem vzrušený...", říká před Katarem mistr světa Moto2 Marc Marquez, který při zimní přípravě dominoval v neuvěřitelném stylu testům v Austinu, tedy na trati neznámé pro všechny testující piloty.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist