Pedrosa podstoupí další operaci, Španěla nahradí Aoyama

Španělský závodník tovární Hondy Dani Pedrosa po závodu v Kataru světovým médiím prozradil, že problém s pravým předloktím (Arm pump) mu neumožňuje jezdit na sto procent a proto bude muset přestat závodit do doby než bude v pořádku. Vedení Hondy ale situaci vyhodnotilo tak, že je třeba najít nejlepší možné řešení a dnes už je jasné, že Dani Pedrosa bude absolvovat další operaci, kterou má podstoupit v pátek 3.dubna v Madridu. Pedrosu nahradí zkušební jezdec HRC Japonec Hiroshi Aoyama.

Pedrosa podstoupí další operaci, Španěla nahradí Aoyama
Potíže s předloktím pravé ruky řešil Dani Pedrosa operativně naposledy loni a zdálo se, že je vše v pořádku. Bohužel nebylo, ale tato informace zůstávala mezi jezdcem a týmem. V Kataru Pedrosa nedokázal závodit jak by si přál. Pravá ruka je pod tlakem stále problém, protože tam dochází ke znecitlivění a je to také dost bolestivá záležitost. Navíc mu již další operace neměla být jeho lékaři doporučena.

Po pár dnech od návratu z Kataru, které Dani Pedrosa strávil s lékaři v Barceloně a Madridu, dnes Španěl potvrzuje, že podstoupí další operativní zákrok. Ten se uskuteční v Madridu pod bedlivým dohledem Dr. Angela Villamora. Zákrok má proběhnout s ohledem na rychlou léčbu a má minimalizovat riziko, že by se stejný problém objevil znovu.
„Potom, co jsem hovořil s klíčovými lékaři a profesionály v oboru, kterým důvěřuji, všichni jsou za jedno, že je to pro mě jediná možnost,“ řekl Dani Pedrosa. „Operace bude v pátek a k zákroku využijí speciální techniky, jenž by měla pomoci zabránit, aby mě tento problém ještě někdy v budoucnu ovlivnil. Doufejme, že bude úspěšná.“

„Rád bych poděkoval všem fanouškům za jejich podporu, ale především Hondě, Repsolu, Red Bullu a všem našim sponzorům za jejich pochopení v této věci,“
dodal Španěl.

Operace má plánovaný termín v pátek ráno a délka léčby se předpokládá na období čtyř a šesti týdnů, takže zcela určitě Španěl bude chybět v závodech v Texasu a Argentině. Návrat na závodní dráhu nebude potvrzen dřív než lékaři potvrdí úspěšnost této operace. Daniho Pedrosu nahradí testovací jezdec HRC Hiroshi Aoyama.
.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist