Pedrosa má stále zraněný nerv

Japonský loňský pád mohl také skončit ochrnutím Daniho Pedrosy. A aktuální lékařská prohlídka u Dr. Xaviera Mira na "USP Institut Universitari Dexeus" v Barceloně ukázala, že Pedrosovo zraněné rameno se bude možná muset podrobit další operaci.

Pedrosa má stále zraněný nerv
Loňský pád pozdějšího vicemistra světa Daniho Pedrosy při prvním volném tréninku na Grand Prix Japonska v Motegi 2010 nevypadal na první pohled zas tak hrozně. Zlomenou klíční kost měl totiž snad už každý motocyklový závodník. Ovšem teprve nyní vyšlo na veřejnost, že tovární jezdec Repsol Hondy tehdy málem ochrnul, neboť kromě zlomené levé klíční kosti si malý Španěl poranil i ramenní nerv. 
Nyní po úvodním závodě v Losailu si - v cíli nakonec třetí - Dani Pedrosa stěžoval: "Bohužel v polovině závodu jsem začal mít problém s levým ramenem a nemohl jsem dále pořádně kontrolovat motocykl. A tak jsem se soustředil jen na to, dojet do cíle. Bylo to opravdu hodně těžké. Nyní se musím tento problém do příštího závodu pokusit odstranit. V závěru závodu jsem nemohl skoro držet řidítka a posledních 7 až 8 kol ani používat spojku. Jsem z toho smutný, neboť nevím co přinese z tohoto pohledu budoucnost.", a jeho zlá předtucha se bohužel potvrdila.  

Jeho osobní lékař Dr. Xavier Mir z "USP Institut Universitari Dexeus" v Barceloně oznámil, že problém je v ramenním nervu španělského jezdce a proto Dani ve druhé polovině závodu ztratil jak sílu, tak cit v levé ruce. To tedy znamená, že stejný problém se může továrnímu jezdci HRC znovu objevit v Jerezu. Ovšem Pedrosa se rozhodl přesto v Jerezu závodit a teprve následující měsíc, kdy mezi Jerezem a Estorilem odpadla Grand Prix Japonska, využít k eventuální operaci. 
"Pilot se sice plně zotavil po svém zranění klíční kosti, ale aktuální problém je u něho v ramenním nervu, který si při pádu tehdy poranil. Takové poranění ovšem vyžaduje dlouhou dobu léčení, způsobuje velké bolesti a vedou někdy k tomu, že je ruka necitelná"., řekl Dr. Mir a dále dodal: "Zranění v loňském roce bylo u Pedrosy opravdu hodně těžké a málem tehdy vedlo k ochrnutí jeho levé ruky".  


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist