Pedrosa a Stoner: Oba by chtěli v Estorilu vyhrát

Boj dvou týmových kolegů jde dále do třetího kola. Oba dva skvělí piloti Hondy Dani Pedrosa a Casey Stoner by chtěli v Estorilu vyhrát.

Pedrosa a Stoner: Oba by chtěli v Estorilu vyhrát
"Po krátkém "mezipřistání" ve Švýcarsku u mých dvou žen míří vše hodně rychle zase k dalšímu závodu, k Grand Prix Portugalska. Po vítězství v Jerezu se opravdu těším na Estoril a doufám, že si udržíme svou dobrou formu", říká před Estorilem mistr světa Casey Stoner.
Při vší radosti ze svého vůbec prvního vítězství v Jerezu, ale Australana stále trápí problémy se svalstvem jeho paže. Tyto bolesti mu nedovolily jet naplno až do samého odmávnutí šachovnicovým praporkem úvodní závod v Kataru a pronásledovaly ho nyní i v Jerezu: "Musíme vyřešit problémy s mou rukou, trochu mně to znesnadňuje závodění. Je to ostatně malé zklamání, že se nám to nepodařilo vyřešit před Jerezem".

Možnosti řešení jsou v podstatě dvě: buď se tento problém odstraní "za pochodu" rehabilitací, nebo bude nutná operace. Ta sice není náročná a v minulosti se ji už řada jezdců podrobila, ale to by musel "klokan" vynechat minimálně jeden závod, nebo ji podstoupit v letní přestávce.

Aktuálně je Casey Stoner v celkovém pořadí kubatury MotoGP se ztrátou 4 bodů těsně za továrním jezdcem Yamahy Jorgem Lorenzem. Ovšem v Estorilu by Stoner chtěl letos podruhé vyhrát: "V minulosti jsem dokázal zajet v Estorilu několik dobrých výsledků. Také jsem tam vyhrál svůj první závod ve třídě do 250 ccm. Mým cílem je zajet zde další dobrý závod, ale přeji si ten nejlepší výsledek v cíli".
Také Stonerův týmový kolega Dani Pedrosa by rád obsadil v Estorilu nejvyšší možný stupeň na podiu. Ostatně malý Španěl je v bodovací tabulce pouze pět bodů za mistrem světa: "Jsem s výsledky obou prvních závodů velmi spokojen, ale úplně perfektní to nebylo. Budu muset v Estorilu ještě trochu více přidat, vždyť vloni jsme tam dokázali vyhrát první závod v sezóně 2011", má celkem jasný cíl pro Portugalsko Dani Pedrosa.

"Bude hodně důležité najít pro motocykl perfektní nastavení, abychom na tomto hodně technickém okruhu byli dostatečně rychlí. Dobrá startovní pozice je zde také hodně důležitá", říká dále tovární jezdec týmu Repsol-Honda.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist