Pád a potom technická závada

Karel Abraham domácí Cardion ab Grand Prix České republiky nedokončil, takže jeho smolná série na Masarykově okruhu v Brně pokračuje. Ani potřetí v řadě český motocyklový závodník nezískal na domácí Velké ceně mistrovské body, když kvůli pádu a následnému technickému problému odstoupil a cílovou pásku neproťal.

Pád a potom technická závada
Abraham startoval po nevydařené sobotní kvalifikaci z posledního místa, hned od začátku závodu se ale zapojil do boje o lepší pozice. „Start se mi tentokrát povedl,“ zhodnotil Karel Abraham. Po začátku závodu vypsaného na 22 kol předjel Randyho de Punieta a připravoval se předjet i Lorise Capirossiho. „Jel jsem za Capirossim a doufal jsem, že bych s ním a dalšími jezdci mohl bojovat,“ popisuje první kola závodu český jezdec.

V pátém kole však přišel pád. „Byl to lehký pád. Při výjezdu ze zatáčky mi ujelo přední kolo, ale motorce se skoro nic nestalo, takže jsem na ni zase nasedl a s pomocí traťáků jsem se dostal zpátky na trať,“ popsal Abraham okolnosti smolného momentu brněnského závodu.

Po Abrahamovi spadli ještě dva jezdci, takže se český závodník i přes minutovou ztrátu na předposledního závodníka pohyboval na bodovaném místě. Jenže ve dvanáctém kole českého závodníka vyřadily technické problémy. „Motorka nejela, jak měla a postupně se to zhoršovalo. Vymáčkl jsem spojku, zkusil jsem ještě vypnout a zapnout elektroniku, ale nepomohlo to, takže bylo jasné, že je problém na motoru,“ upřesnil Karel Abraham. Se 46 body mu i nadále patří dvanácté místo v průběžném pořadí mistrovství světa silničních motocyklů.
Mechanici příčinu problémů odhalili rychle. „Pří pádu praskl chladič,“ uvedl mechanik týmu Cardion AB Motoracing Martin Havlíček. „Vytekla z něj voda, bez které se motor začal přehřívat,“ konstatoval.

„Motor jsme po rozdělání zkontrolovali, protože byl úplně nový. Snad by měl být v pořádku,“ dodal Havlíček.

Tým Cardion AB Motoracing se nyní připravuje na Velkou cenu USA, která se na okruhu v Indianapolis uskuteční od 26. do 28. srpna.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist