Osud MotoGP na okruhu Indy je nejistý

Jestli bude Indianapolis i nadále v kalendáři závodů MotoGP 2012 je hodně nejisté. A třeba vítěz nedělního závodu královské kubatury Casey Stoner by ho ani moc nepostrádal.

Osud MotoGP na okruhu Indy je nejistý
Čtvrtý ročník závodů Indianapolis Grand Prix MotoGP by mohl být zároveň tím posledním. Nebyla doposud podepsána žádná nová smlouva a zatímco okruh v Laguně Seca prodloužil dosavadní smlouvu o dalších 10 roků!, a od roku 2013 existuje smlouva s "Circuit of the America" v texaském Austinu, tak "Stará cihelna" žije docela v nejistotě. Od roku 2008, kdy se zde jelo poprvé, se totiž hodně snížil zájem médií a klesl i počet diváků.

"Jednáme o budoucnosti a věříme, že se zde MotoGP udrží. Byli bychom hodně zklamáni, kdybychom závody MotoGP ztratili.", říká pro Reuters Jeff Belskus, prezident Indianapolis Motor Speedway (IMS).

Javier Alonso, Managing Direktor Dorny pro závody MotoGP je následujícího názoru: "Pro továrny je hodně důležité, abychom zůstali v USA. Ve čtvrtek jsme zažili jednu 17-letou dívku (Elena Myers-pozn. Bosso) při její ukázkové jízdě (na motocyklu MotoGP-Suzuki-pozn. Bosso) a to bylo opravdu skvělé. Existují ale i další možnosti, jak zlepšit marketing seriálu MotoGP v Americe".

Jeden z těch, který by ale IMS skoro vůbec nepostrádal, je Casey Stoner. Dokonce po svém suverenním nedělním vítězství prohlásil, že rozhodně není fanouškem tohoto okruhu: "Nejsem jako někteří jiní kolegové, kteří mají rádi ten či onen okruh jen proto, že tam vyhráli. Vyhrál jsem už na skoro všech okruzích, kterí jsou v kalendáři, ale to neznamená že mohu říci, ten je lepší jako ty ostatní. Závodíme na několika fantastických tratích, ale mně to rozhodně nepřijde jen proto, že jsem tam vyhrál. Dívám se na kvalitu tratě a ne na můj výsledek.", řekl na téma Indy tovární jezdec Hondy, který třeba za jednu ze svých absolutně nejoblíbenějším tratí považuje Mugello, kde ale vzhledem ke svým ostatním úspěchům nikdy nezářil. 

Pro Stonera je jasné, že Indianapolis na základě své historie a všeho toho okolo jistě do seriálu patří, ale radost z jízdy je něco úplně jiného: "Dle mého mínění jsou zatáčky příliš úzké. Používáme zde první rychlostní stupeň daleko více, než na jiných okruzích. Jsou zde asi dvě nebo tři zatáčky, které se dají jet opravdu s radostí, ale zbytek okruhu je úzký a zbytečně zatáčkovitý".

Pro Spiese je Indy domácím závodem, který by nerad ztratil: "Myslím si, že je daleko důležitější, aby se i nadále v Americe v MotoGP závodilo a ve všech státech vzrostl zájem o tento seriál. Takže bych byl rád, aby zde závody zůstaly i nadále. Navíc pro mě je to sem jen krátký let a je řada pozitvních důvodů pro to, aby zde závody zůstaly i v budoucnu."

Pedrosa je rovněž názoru, že je důležité, aby závody v USA zůstaly i nadále v kalendáři MotoGP i když místo konání závodu už není zas tak důležité: "Nevím, zda se bude i nadále jezdit zde v Indianapolis. Nevím také, kdy bude hotová dráha v Texasu. Máme jeden závod v Kalifornii a jeden zde, a to je dobré. Co se týká okruhu samotného, tak by mohl být, jak říká Casey, lepší! Tento okruh je opravdu jedinečný, třeba i v tom, že se jede v protisměru. Ale opravdu neznám jeho další budoucnost."

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 2x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist