Olivier Jacque se chce zítra zlepšit

Francouzská náhrada v týmu Kawasaki Racing Olivier Jacque se chystá zítra razantně zlepšit, prozatimní šestnácté místo mu jistě nevyhovuje.

Olivier Jacque se chce zítra zlepšit
Pouze 0,7 sekundy za svým týmovým kolegou dokončil dnešní tréninky třídy MotoGP francouzský jezdec Ojivier Jacque, který v sedle továrního motocyklu Kawasaki Ninja ZX-RR opět nahradil zraněného Alexe Hofmanna. Poté, co 32 roků starý Francouz chyběl v qatarském závodě, vrátil se zkušený jezdec na okruhu Phillip Island v Austrálii k práci, která mu zpříjemnila závěr letošní sezóny. Bez větších problémů zvládl absolvovat celkem 28 měřených kol, přesto několikrát řešil nebezpečnou situaci, kdy mu v nájezdu do první zatáčky okruhu v rychlosti okolo 315 km/h několikrát „ustřelilo“ zadní kolo. Olivier Jacque je připraven zítra pokračovat v tvrdé přípravě na nedělní Grand Prix Austrálie.
Olivier Jacque
Nakonec jsem ke konci tréninku získal důvěru a mohl jsem zajet svůj nejlepší čas. Již jsem v zádech necítil žádnou bolest. Myslím, že mám dobré základní nastavení, jen potřebuji zlepšit stabilitu motocyklu při tvrdém brzdění a při průjezdu rychlými sekcemi. Preferoval bych také trochu větší přilnavost pneumatik. Dnes byl chladný den a tak bylo obtížné získat dobrou teplotu pneumatik. V začátku tréninku jsem málem ztratil zadek v nájezdu do první zatáčky, ale pak jsem změnil zadní pneumatiku a bylo to lepší. Myslím si, že během víkendu se můžu ještě hodně zlepšit.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist