Okolnosti Lorenzova rozchodu se sponzorem Sector

Divoký závěr sezony MotoGP stále rezonuje a zdá se, že ještě dlouho rezonovat bude. Samozřejmě to nejsou žádné pozitivní vibrace, ale dozvuky souboje o titul mistra světa královské kubatury. Před poslední Grand Prix ve Valencii měl italský výrobce hodinek Sector oznámit, že již nebude nadále podporovat Jorge Lorenza a jedním z důvodů mělo být Španělovo předchozí chování na stupních vítězů v Malajsii.

Okolnosti Lorenzova rozchodu se sponzorem Sector

V Malajsii jak víme došlo ke kontaktu mezi Valentinem Rossim a Marcem Márquezem, Španěl skončil na zemi a to rozpoutalo vášně na všech stranách. Sector měl před posledním podnikem sezony oznámit, že nadále nebude Jorge Lorenza podporovat a ukončí tříletou spolupráci, protože ta nyní nenaplňuje jejich představu o duchu závodění.

Nyní realizační tým Jorge Lorenza, úřadujícího mistra světa MotoGP, publikoval jejich verzi rozchodu se Sectorem. Listopadové prohlášení italské společnosti berou jako pokus o využití momentální situace s cílem získat pozornost a sympatie italské veřejnosti. Na ukončení tříleté spolupráce se dle Španělova PR dohodli jak ústně, tak písemně už v září letošního roku.

Sector měl být informován, že Jorge Lorenzo má zajímavější nabídku od čínského výrobce mobilních telefonů Zopo. Informaci o novém kontraktu s čínským výrobcem pak oznámili až po skončení sezony. Způsob, jakým o rozchodu informoval Sector, ale realizační tým Jorge Lorenza považuje za populistický, oportunistický a manipulativní.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 8x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist