Ohlasy po kvalifikaci v Sepangu

Kvalifikace na Velkou cenu Malajsie byly ve všech motocyklových třídách napínavé. V MotoGP se ani v posledních sekundách ještě nevědělo, kdo pole position získá. Nakonec z prvního místa zítra už počtvrté v řadě odstartuje Marc Márquez. V třídě Moto2 bude startovat první Esteve Rabat a v Moto3 Luis Salom.

Ohlasy po kvalifikaci v Sepangu

MotoGP – kvalifikace

1. Marc Márquez (Repsol Honda Team) – 2'00,011 … pole position

Dvacetiletý nováček a zároveň vedoucí jezdec průběžného hodnocení Marc Márquez si v Sepangu dojel pro letos osmou pole position, kterou vyhrál časem, který je zároveň novým kvalifikačním rekordem okruhu. Márquez startuje z první pozice už počtvrté v řadě a jeho cílem nebude nic jiného než vítězství v závodu. Na okruhu, kde málem skončila jeho kariéra pádem v kubatuře Moto2, může zaznamenat další úspěch premiérové sezony jezdce MotoGP.

„Za tuto pole position jsem skutečně rád a to zejména kvůli tomu, že ji získat bylo trošku jiné jak v případě těch ostatních. V úvodní části kvalifikace tam byly dvě zatáčky, kde bylo ještě poměrně dost mokro a proto nebylo snadné jet rychlé kolo vzhledem k riziku. Věděl jsem, že poslední kolo bude rozhodující, protože povrch byl suchý a podmínky s každou další minutou lepší a lepší. Všechno pracovalo pro nás a já zajel čas, který jsem ani nečekal. Jenže zítra to bude zase jiný příběh, protože Lorenzo a Dani mají skvělou rychlost, takže uvidíme, zda budeme mít štěstí a podmínky zůstanou suché.“
2. Valentino Rossi (Yamaha Factory Racing) – 2'00,336 … +0,325

Postupně usychající dráha narušila klasický program druhé kvalifikace, protože jezdci nemají příliš času a musí rychle zajet svá nejlepší kola z celého víkendu. Při prvním výjezdu měl Valentino Rossi velký problém v šesté zatáčce, kde málem skončil na zemi. Udržel se v sedle tovární M1, zajel čas na pole position, ale nakonec se musel spokojit s druhým místem na startu.

„S dnešním dnem jsem hodně spokojený, protože se nám od dopoledního tréninku podařilo výrazně zlepšit motorku. S týmem jsme v dosavadní přípravě intenzivně pracovali a výsledkem je nastavení, které mi sedí, dokážu na to pořádně zatlačit a mám správnou rychlost. Těsně před kvalifikací začalo pršet a všechno se tak zkomplikovalo. Předpokládal jsem, že dráha bude suchá, ale dvě nebo tři zatáčky zůstávaly stále mokré a v prvním kole jsem měl pěkně horkou chvilku a velké štěstí, že jsem nehavaroval. Za to musím poděkovat své Yamaze! Potom jsem se snažil zajet rychlé kolo a vzhledem k podmínkám se mi podařilo nastavit dobrý čas. Teď si musíme počkat na zítřek. Doufám, že nebude pršet, protože si myslím, že jsme na suchu hodně konkurenceschopní.“
3. Cal Crutchlow (Monster Yamaha Tech 3) – 2'00,359 … +0,348

Britský jezdec Cal Crutchlow je zpátky v první řadě na startu Velké ceny, což udělalo všem v týmu satelitní Yamahy velkou radost. Nicméně Crutchlowa bolí zraněná pravá ruka a to znamená, že to bude v neděli hodně těžký závod. Těžký nejen kvůli jeho zdravotnímu stavu, ale také obrovské vlhkosti, vysokým teplotám, nebezpečí deště a nakonec opotřebení pneumatik.

„Jsem opravdu rád, že jsem zpátky v první řadě, protože to nebyla vůbec snadná kvalifikace. S tmavým plexi bylo hodně těžké poznat, kde je to mokré a kde není, což bylo v některých zatáčkách hodně záludné. S místy, které byly na dráze ještě mokré, to byla celkem loterie. Dnešní výsledek je skvělou odměnou všem v týmu Monster Yamaha Tech 3, protože odvedli brilantní práci a připravili mi skvělý motocykl. Pro mě to bylo těžké také kvůli bolestem pravé ruky. Zranil jsem si ji na Silverstonu a tento víkend celkem dost bolí z čehož jsem dost překvapený, protože jsem v Misanu a Aragonii nic necítil. Je to teď pěkně nateklé, ale před závodem jsem velmi motivovaný. Bude to těžký závod, ale doufejme, že v něm dokážu dobře zabojovat.“


Moto2 – kvalifikace

1. Esteve Rabat (Tuenti HP 40) – 2'07,063 … pole position

Španělský závodník stáje Sita Ponse podává od prvního tréninku parádní výkony a překvapením není fakt, že dnes pole position vyhrál, ale překvapením by byla skutečnost, že by ji nezískal. Esteve Rabat své soupeře porážel celkem vysokým rozdílem, což už nebyl případ kvalifikace, kde první tři od sebe dělí necelá desetina. To ovšem nic nemění na tom, že se v neděli postaví Esteve Rabat na startovním roštu na první pozici.

Tým zatím nevydal tiskovou zprávu.


Moto3 – kvalifikace

1. Luis Salom (Red Bull KT Ajo) – 2'13,867 … pole position

Španěl si v Malajsii připsal na konto třetí pole position sezony a vykročil rázným krokem za úspěchem v prvním závodu z trojice klání po Pacifiku. Poslední dvě kvalifikace dopadly pro Saloma nezvykle špatně, když byl v San Marinu desátý a v Aragonii osmý. V Sepangu tedy příjemná změna a možnost pro jezdce tovární KTM bojovat o plný počet bodů, které potřebuje, aby si udržel vedoucí pozici v šampionátu.

„Ve srovnání s včerejškem jsme se o hodně zlepšili a to jak v nastavení tak stylu ježdění, což bylo důležité. Toto mi právě v posledních dvou závodech chybělo, takže to hodnotím velmi pozitivně. Zítra se pokusíme pokračovat stejným způsobem ať už budou podmínky jakékoliv. Budu se snažit zajet nejlepší závod na mokru nebo na suchu. Uvidíme, jaký výsledek se nám podaří.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist