Ohlasy na závod MotoGP ve Valencii (2)

Dokončení tradičního ohlédnutí za posledním závodem MotoGP. Dnes se podíváme na zbytek jezdeckého pole.

Ohlasy na závod MotoGP ve Valencii (2)
Colin Edwards (8. místo)
Dnes jsem nebyl dobrým jezdcem. Tvrdě jsem do závodu vstoupil, ale uprostřed závodu, v době kdy jsem dosáhl středu pole, jsem nebyl schopný ve své aktivitě pokračovat. Velmi se mi opotřebovaly pneumatiky a tak jsem se rozhodl udržet alespoň svou pozici. Je před námi zima plná testů, máme mnoho práce a já jí chci začít co nejdříve. Byla to průměrná sezóna, ale do příštího roku jsem se hodně naučil. Celý tým pracoval velmi tvrdě, chtěl bych jim za to poděkovat, stejně jako Michelinu. Těším se s nimi na další práci během zimy, ale i během příštího roku, kdy bychom měli být silní.
Makoto Tamada (9. místo)
V prvních kolech jsem se pokusil dobře zahřát pneumatiky, ale příliš dlouho mi to trvalo. Od čtvrtého kola to bylo lepší a můj čas na jedno kolo se zlepšil. Dobrý pocit z pneumatik netrval dlouho, ve skutečnosti se mi od desátého kola začalo prokluzovat zadní kolo a já nemohl jezdit na sto procent. Je to škoda, protože se mi jelo dobře a chystal jsem se předjet Edwardse, který jel přede mnou. Byl již blízko, ale já na něj nemohl zaútočit. Devátá pozice mne neuspokojuje. Nyní musíme vyhodnotit sezónu a pochopit kde se zlepšit, abych byl příští rok lepší.
Toni Elías (10. místo)
Nemohl jsem vyřešit problémy, které mne sužovaly od prvního dne a tak to byl opravdu těžký víkend. Myslím si, že to byla sezóna, ve které jsem získal velmi cenné poznatky. I přes své zranění jsem se hodně naučil a myslím si, že jsem se i zlepšoval. Nyní si několik dnů odpočinu, což si jistě zasloužím. Chtěl bych všem v mém týmu poděkovat, všem mechanikům i všem, kdo mne podporovali.
Shinya Nakano (11. místo)
S mou zraněnou rukou bylo pro mne velmi těžkých posledních pět kol, nebylo snadné se soustředit. Věděl jsem, že za mnou jede Toni a když na mne zaútočil, nemohl jsem se mu bránit. Věděl jsem, že pro šampionát potřebuji body a tak jsem ho nechal jet. Když do mne v první zatáčce vrazil Rolfo, byl jsem rád, že jsem nehavaroval. I když jsem později nemohl dojet Tamadu, absolvoval jsem alespoň dobrý boj s Hopkinsem. Je jasné, že desáté místo v celkovém hodnocení není pro mne ani pro Kawasaki pozice, kterou bychom chtěli, ale všichni tvrdě pracujeme pro příští sezónu. Vím, že v roce 2006 můžeme být rychlejší a tak bych chtěl všem v týmu poděkovat.
Ryuichi Kyionari (12. místo)
Chtěl bych Hondě a týmu Camel Honda poděkovat, protože oni mi dali příležitost absolvovat tento závod. Se dvanáctým místem nejsem spokojený, mohl jsem skončit o hodně lépe. Tato zkušenost však bude pro mou budoucnost dobrá.
John Hopkins (13. místo)
Měl jsem dobrý start a jel jsem s Colinem Edwardem a Alexem Barrosem. Bohužel jsem začal ztrácet přilnavost a mé časy se zpomalovali. Abych to vylepšil, musel jsem změnit jezdecký styl. Trochu jsem se dostal do souboje s Nakanem a Elíasem, pak mne předjel Nobu, ale bohužel měl poruchu na motocyklu, což bylo smutné sledovat. Je mi ho líto. Kromě toho jsem se dostal i do souboje s Kyionarim a pak mé časy zůstaly až do konce shodné. Není to místo, kde jsem chtěl ukončit sezónu, tomu zatraceně věřte. Od středy ovšem začínám pracovat na příští sezóně, dostanu motocykl pro rok 2006!
Alex Hofmann (14. místo)
To bylo maximum, co mi dnes mé tělo dovolilo. V posledních deseti kolech mne velmi bolela noha a já věděl, že pokoušet se předjíždět by bylo velké riziko. Také ochabovala má koncentrace. V mém posledním závodě za Kawasaki jsem chtěl skončit na bodech. Abych řekl pravdu, ani nevím jak jsem se dostal přes první zatáčku, byl jsem rád, že jsem nevrazil do Rolfova stroje. Když jsem jel za Hopkinsem, mohli jsme následovat Shinyu, později nebylo možné tuto rychlost držet. Chtěl bych hodně poděkovat mému týmu za jeho podporu, bylo velké s nimi pracovat.
Ruben Xaus (15. místo)
Byl to těžký rok, ve kterém jsem bojoval, abych se přizpůsobil Yamaze M1, ale ukázalo se to být těžké. Dnešek byl dalším těžkým dnem, ale přestože jsem na motocyklu nebyl spokojený, dokázal jsem skončit na bodech. Musím nyní jít vpřed a bojovat o své živobytí.
Franco Battaini (16. místo)
Tým Blata WCM nevydal oficiální tiskovou zprávu.
Kurtis Roberts (nedokončil závod)
Team Roberts nevydal oficiální tiskovou zprávu.
James Ellison (nedokončil závod)
Tým Blata WCM nevydal oficiální tiskovou zprávu.
Nobuatsu Aoki (nedokončil závod)
Až do okamžiku, kdy vysadil motor, šlo vše dobře. Asi po prvních pěti kolech jsem cítil, že není vše v pořádku. Jakmile se ohřály pneumatiky, mohl jsem začít jezdit trochu tvrději a dokázal jsem také předjet několik jezdců včetně Johna. To bylo dobré. Byla to dobrá příležitost skončit v první desítce a tak jsem zklamaný. Můj cíl pro tento víkend byla Top Ten. Stejně jsem ovšem šťastný, že jsem zde tento víkend mohl být. Suzuki a Paul mi dali tuto šanci a i pomoc celého týmu byla fantastická. Nevím zda dostanu příští rok znovu šanci závodit, ale pokud se tak stane, bude to fantastické.
Sete Gibernau (nedokončil závod)
Je těžké cokoliv říkat, když celý víkend tvrdě pracujete a nakonec nedostanete žádnou odměnu. Byl to další dokonalý víkend, který mi přinesl vítězství v tréninku, kvalifikaci i dnešním Warm Upu. Pak ovšem chlapci od HRC odhalili malý otvor prosakující olej a rozhodli se to vyměnit, aby to nebylo nebezpečné. V zaváděcím kole jsem si uvědomil, že motocykl vibruje. Řekl jsem to chlapcům, ale shodli jsme se na tom, že to bude tím, že je nový motor. V závodě se vibrace každým kolem zhoršovaly až se to nakonec zlomilo. Je škoda skončit sezónu takto, ale není to pro mne pohroma. V každé Grand Prix jsem byl konkurenceschopný, nikdy jsem se nevzdával. Jsem si jistý, že do budoucna mě tato sezóna posílí.
Roberto Rolfo (nedokončil závod)
Po dobrém startu jsem měl kontakt s jiným jezdcem. Držel jsem ideální stopu a postupoval jsem kupředu, ale poté, co jsem měl kontakt s jedním z kolegů, jsem havaroval. Je to letos podruhé. Omlouvám se za to. Tento rok jsem se setkal s novými lidmi, novým týmem, se kterým jsem prožil dobré období. Od začátku až do konce jsme pracovali v pozitivním prostředí. Myslím si, že jsem tuto sezónu hodně vyrostl. Přestup z 250 ccm do MotoGP je velmi těžký a já jsem rád, že jsem přestupoval s D´Antín Pramac Teamem. Doufám, že v této třídě budu pokračovat jak nejlépe budu schopný.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist