Ohlasy na závod MotoGP v Shanghai (2)

Pokračování jezdeckých ohlasů na závod MotoGP v čínském Shanghai. Dnes se podívejte na jezdce, kteří závod dokončili na 8. – 13. místě.

Ohlasy na závod MotoGP v Shanghai (2)
Loris Capirossi (8. místo)
Těžký víkend. Na mokru jsem byl rychlý, ale na suchu jsem neměl dostatek času pro výběr nových pneumatik, které sem Bridgestone přivezl. Ve Warm Upu jsem použil stejnou přední i zadní pneumatiku, kterou jsem si vybral i do závodu. Nebyla to nejlepší volba. Zadní pneumatika byla několik kol dobrá, ale pak ztratila přilnavost. Kdybych měl dostatek času pro výběr pneumatik, asi bych zvolil jinou. V každém případě jsem získal nějaké body a jsem stále druhý v šampionátu. Několik následujících okruhů by pro mne mělo být lepších. Jak Qatar i Jerez ukázali, můžu být silný na okruzích, kde můžu bojovat o prvenství. Musím stále důvěřovat a tvrdě pracovat. Vím, že můžu vyhrávat. Jsem připraven o to bojovat.
Sete Gibernau (9. místo)
Trochu problému způsobilo počasí. Moje chyba byla, že jsem zvolil pro závod špatnou pneumatiku. Během víkendu jsem měl několik problémů, v ranním Warm Upu jsem měl také malý problém. Pak jsem si vybral pneumatiku, o které jsem nevěděl jak bude pracovat. Nemohl jsem zahřát levou stranu zadní pneumatiky, která byla stále tvrdá. Ale jak jsem řekl, byla to má volba. Měl jsem během závodu trochu souboj s několika jezdci, začalo to být již dost těžké. Podívám li se vpřed k dalším závodům, musím sklonit hlavu a pokračovat v učení a zlepšování.
Shinya Nakano (10. místo)
Dobře jsem odstartoval a motocykl vypadal také dobře. Mohl jsem tvrdě jezdit a bojovat o pozice. Pak mne ovšem předjela skupina jezdců a já zůstal několik kol u nich. Poté jsem začal ztrácet přilnavost při výjezdech ze zatáček, začal jsem proto tuto skupinku ztrácet. Podobné problémy jsem měl v Istanbulu. Ke konci závodu jsem začal ztrácet důvěru i v přední pneumatiku. Jednou jsem již prohrál boj s přední pneumatikou. Měl jsem již dost velký náskok před Eliasem, a tak jsem se rozhodl neriskovat umístění. Jezdit pro body bylo to nejlepší co jsem mohl udělat. Je to jistě frustrující, ale já si myslím, že tento problém můžeme překonat. Doufám, že řešení nalezneme ještě před francouzskou Grand Prix, která je již za týden.
Toni Elías (11. místo)
Nejsem spokojený. Nedokázali jsme nalézt správné nastavení motocyklu, které by mi dávalo při jízdě dobrý pocit. Hodně času jsme ztratili hledáním optimálního řešení. Nakonec jsem nezískal výsledek, který jsem chtěl. Měl jsem problémy na mokru i za sucha. Doufám, že v Le Mans se vše bude dařit již od prvního dne a já se tak budu moci soustředit pouze na jízdu. Stále si věřím a pokud budeme tvrdě pracovat, vše bude pro nás dobré.
Randy de Puniet (12. místo)
Po startu jsem až do první zatáčky nemohl zařadit druhý převodový stupeň. Než se mi podařilo vše vyřešit, byla skupina přede mnou pryč. Pokusil jsem se všemi prostředky zlikvidovat ztrátu, ale pak jsem začal pociťovat nedostatek přilnavosti zadního kola. Během dalších deseti kol bylo vše postupně stále horší a horší. Jsem zklamaný, ne proto, že jsem neskončil lépe než v Istanbulu, ale proto, že jsem dnes jel na maximum. Kdybych jel jen o trochu tvrději, havaroval bych. Navzdory zklamání to pro mne byl další dokončený závod a tím více zkušeností. Nyní se těším na příští týden a na můj domácí závod v Le Mans, kde jak doufám, budu schopný zajistit si dobrý výsledek pro mě i pro tým.
Kenny Roberts jr. (13. místo)
Každé kolo jsem jel jak nejlépe to šlo. Mohl jsem se tvrdou jízdou dostat na 2:01, ale to bylo vše. Zkoušel jsem projíždět zatáčky různým stylem, ale bylo to ještě pomalejší. Když jsem jezdil jako na stroji 250 ccm, tak to bylo rychlejší, ale držte takhle jízdu na limitu a řešte co nejrychleji neustále prokluzování pneumatik. Teď mi nezbývá než se těšit na Le Mans a doufat v nový podvozek, který by mohl dodat zlepšení.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist