Ohlasy na závod MotoGP v Itálii (3)

Dokončení jezdeckých ohlasů aktérů posledního závodu MotoGP, který se v neděli konal v italském Mugellu.

Ohlasy na závod MotoGP v Itálii (3)
Sylvain Guintoli (14. místo – Yamaha)
Když uvážím, že jsme neměli hodně času v suchých podmínkách, musím říci, že to byl další dobrý víkend. V závodě jsem také poprvé použil šestnáctipalcové přední kolo, také jsem na zadní kolo nechal dát neozkoušenou pneumatiku. Byl to risk, ale vyšlo to. Po startu to nebylo nejlepší, ale dokázal jsem nalézt správný rytmus jízdy a předjet Oliviera Jaqua a mého týmového kolegu Makota – což je vždy má priorita. Během celého závodu jsme měli dobrou bitvu, bylo to tedy zábavné a protože jsem skončil před nimi, bylo to pro mě i dobré. Těším se do Barcelony, tam jsem v minulosti zajel několik dobrých závodů. Bývám tam stabilně rychlý, proto doufám v dobrý výsledek jako v Le Mans.
Makoto Tamada (15. místo – Yamaha)
Byl to pro všechny obtížný víkend s podmínkami, které přinášely slunce a hned zase prudký déšť. Bylo velmi těžké rozhodnout se jaké nechat udělat konečné nastavení. Nakonec závod nebyl zase tak špatný. V prvních kolech se mi jezdilo dobře, pak sice trochu povolila přilnavost pneumatik, ale brzo se to ustálilo. Se šestnáctipalcovou pneumatikou jsem spokojený, měl jsem s ní při jízdě dobrý pocit. Cítím, že postupuji vpřed, motorka i pneumatiky jsou závod od závodu lepší. Nyní jedeme do Barcelony, na okruh, který mám rád a proto doufám, že příští týden bude pro mě i tým mnohem lepší.
Olivier Jacque (16. místo – Kawasaki)
Dokončil jsem závod, což byla naše priorita. Byl jsem překvapený, že jsem dokázal držet rytmus, ale nyní jsem hodně vyčerpaný. Měl jsem dobrý start, ale než jsem dal dvojku a trojku, hodně lidí se přes mě přehrnulo. Možná jsem tam nechal jedničku moc dlouho, ale nakonec výsledek byl ten, že jsem se propadl v prvním kole ze čtvrté pozice na dvanáctou. Závod byl za suchých podmínek, což je na tomto okruhu vždy náročné. Po asi sedmy kolech jsem začal ztrácet sílu v ruce. Nemohl jsem dobře jezdit a tak jsem nechtěl riskovat. Šetřil jsem svou energii až do konce závodu. V posledním kole jsem se snažil dohonit Guintoliho a Tamadu. Bohužel oni byli silnější a já nakonec nedokázal využít ani sílu našeho motoru. Toto je ovšem pouze první krok, jsem si jistý, že v Barceloně to už bude lepší.
Kenny Roberts jr. (17. místo – KR212V)
Byl to pro mě velmi klidný závod. Naposled jsem někoho viděl v prvním nebo druhém kole. Jezdil jsem tak tvrdě jak jsem jen mohl. Zajel jsem čas 1:53,7. Již první den jsem ovšem udělal 1:53,5 a tak jsem se k tomu chtěl v první polovině závodu přiblížit. Na motocyklu máme spoustu vypínačů, které mění různé nastavení, tak jsem si s nimi během závodu hrál. Vypnul jsem kontrolu trakce a redukoval motorovou brzdu. Pomalu jsem se dostával do těch 1:53. Pak jsem jednou ve druhé šikaně málem havaroval. V posledním kole jsem najednou viděl hodně lidí na okruhu, nehodlal jsem nikoho zranit, proto jsem na rovince ani nepřidával plyn. S tímto motocyklem jsem mohl zranit hodně lidí.
Carlos Checa (havárie – Honda)
Je to velké zklamání. Zkoušel jsem postupovat vpřed, měl jsem před sebou Colina a Shinyu, ale bylo to složité. Celkově jsem se na motorce necítil dobře. Pro lepší výsledek jsem příliš hodně tlačil na motorku a havaroval jsem. Nechtěl jsem havarovat, když nemáš dobrý pocit z jízdy, měl by ses to snažit pochopit. Nyní mi nezbývá než doufat v pozitivní víkend v Barceloně.
Kurtis Roberts (porucha – KR212V)
Po pouhých dvou hodinách trénování na suchu jsem vsadil na nějaké nastavení. Měli jsme v plánu, že pokud by se nastavení neosvědčilo, nebudu plýtvat kilometry najetými v motoru. Do poslední zatáčky jsem jel za Kennym a trochu se mi to sklouzlo. Pak jsem měl problémy se stabilitou motocyklu a proto jsem se rozhodl neplýtvat kilometry a chránit tak motor. Doufám, že v Barceloně bude celý víkend dobré počasí. Nyní mám již představu co na motorce udělat, věřím, že se pohneme kupředu.
Randy de Puniet (havárie – Kawasaki)
Víkend měl daleko ke spokojenosti, závod byl dokonce velmi špatný. Zaprvé jsem měl hrozný start, ztratil jsem najednou sedm pozic. Myslím, že jsem měl stejný problém jako Oliver, ale musíme se na toto ještě podívat. V každém případě jsem se snažil co nejrychleji získat ztracené pozice, při tom měla vedoucí skupina příležitost odjet pryč. Předjel jsem Nakana a Olivera, chystal jsem se na Hofmanna a najednou jsem ztratil předek v zatáčce Arrabbiata. Najel jsem do ní zaširoka, dostal jsem se doprostřed dráhy, mimo závodní stopu a tam mi podklouzlo přední kolo na jednom z hrbolů. Naštěstí jsem si své zraněné rameno ještě více nepoškodil, ale trochu mě bolí loket. Nemělo by to ovšem znamenat problém pro Catalunyi. Omlouvám se celému týmu, chtěl bych je odškodnit dobrým výsledkem v Barceloně.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist