Ohlasy na MotoGP v Jerezu (2)

Pokračování jezdeckých ohlasů protagonistů závodu MotoGP ve španělském Jerezu de la Frontera.

Ohlasy na MotoGP v Jerezu (2)
Carlos Checa (6. místo)
Nižší teplota asfaltu mi dnes nedala potřebnou přilnavost, kterou jsem disponoval v trénincích. Nakonec se mi ovšem podařilo domácí závod dokončit na dobrých bodech. Měl jsem dobrý start, ale nebyl jsem důrazný v prvním kole a ztratil tak několik míst, což mě později stálo cenný čas. Dobrý byl souboj se Stonerem a Elíasem, byla to nejlepší část závodu. Pět kol před cílem, kdy oni jeli opravdu tvrdě, jsem je ovšem již nemohl kvůli opotřebovaným pneumatikám následovat.
Nicky Hayden (7. místo)
Dobře jsem odstartoval a zajel několik prvních kol celkem slušně. Jel jsem tvrdě, i když jsem pro tuto rychlost neměl nastavený motocykl. Bylo dobré jezdit mezi nejlepšími a vidět co ti chlapci dělají, ovšem pravděpodobně jsem při ostré jízdě, během pokusu postoupit ještě výš, příliš brzo opotřeboval pneumatiky. Je to trochu frustrující, protože v Kataru jsem mohl během závodu postupně zrychlovat, kdežto zde to bylo naopak. Doufám, že se během dvoudenního testování podaří přijít na nějaké řešení, aby se před krátkou přestávkou mohl udělat krok kupředu. Sporný je především stále předek motorky, zvláště když je přední pneumatika částečně opotřebovaná. Děkuji mému týmu a Michelinu, protože ti chlapci pracovali opravdu pilně aby mi pomohli. Přestože výsledek není omnoho lepší, cítím, že částečný pokrok jsme v Jerezu udělali.
Marco Melandri (8. místo)
Jsem zklamán z výsledku, který je na okruhu, kde jsem doufal v mnohem lepší umístění. Ráno jsem jezdil rychle ve Warm Upu, byl jsem si do závodu jistý, ale bohužel jsem opět trpěl stejným problémem jako v Kataru. Při předjíždění potřebuji opravdu agresivně brzdit a to mi hodně opotřebovává přední pneumatiku. Zítra máme test a tak se pokusím najít řešení. Budu pracovat zvláště na nastavení vidlic před závodem v Turecku, okruhu, na který mám opravdu hodně dobré vzpomínky.
Chris Vermeulen (9. místo)
Startoval jsem ze čtrnáctého místa a tak jsem věděl, že to bude těžký závod. V Jerezu je těžké předjíždět. Po stratu je vždy hodně chlapců, kteří jedou rychle, já se zamíchal do několika soubojů s lidmi jako Capirossi, Barros a Kenny junior. Oni vědí jak závodit. Bylo složité je předjet. V posledním kole jsem se dostal do souboje s Barrosem, ale podařilo se mi udržet deváté místo. Je dobré skončit mezi nejlepšími deseti, když startujete ze čtrnáctého místa, ale je před námi ještě dlouhá cesta. Hlavní je nyní lépe zvládnou kvalifikaci a startovat tak z lepší pozice, pak můžu pomýšlet na ještě lepší umístění.
Shinya Nakano (10. místo)
Další obtížný závod. V ranním warm upu jsem havaroval když jsem se pokoušel najíždět do zatáčky ve větší rychlosti a ztratil jsem při tom předek motorky. Měl jsem do závodu dobrý start, ale po havárii je vždy složité jezdit hned od startu velmi agresivně. Ztratil jsem proto několik pozic. Když jsem začal mít z jízdy dobrý pocit, pokusil jsem se postupovat nahoru, ale měl jsem nějaké problémy s přilnavostí předního kola. Pokusil jsem se následovat několik jezdců a v posledním kole se mi podařilo překonat Barrose a obsadit desáté místo. Ke konci závodu nebyl můj rytmus špatný, ale musím stále zlepšit svou rychlost na vjezdu do zatáček. Celkově je motor dobrý, ale potřebuji zlepšit nastavení podvozku. Byl to obtížný víkend, ale tým mě pomohl řešit problémy. Je důležité získat body, ale jakmile bude moje motorka lépe nastavená, pojedu ještě tvrději!

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist