Ohlasy jezdců MotoGP na závod v Catalunyi (2)

Tradiční ohlednutí za uplynulým závodem nejprestižnější třídy je dnes zaměřeno na jezdecké ohlasy pilotů, kteří cíl nedělního závodu neviděli.

Ohlasy jezdců MotoGP na závod v Catalunyi (2)
Daniel Pedrosa (havaroval)
Co mohu říci? Myslím, že dnes nebyl můj den. Při prvním startu jsem měl velkou smůlu, ale v ten okamžik jsem byl šťastný, že nejsem zraněný. To byla nejdůležitější věc. Druhé štěstí bylo, že jsem mohl nastoupit k opakovanému startu. Další problém byl na startu kvůli Vermeulenovi a opět to bylo restartované. Myslím si, že příliš zmatku poznamenalo mou koncentraci, byl jsem příliš nervózní. Druhý start se mi nepovedl, ale nebyl jsem z toho zneklidněný. Postupoval jsem kupředu startovním polem a doháněl jsem jednoho soupeře za druhým. Pak jsem havaroval. Nevím proč se to stalo, v tu chvíli jsem nejel nijak neobvykle rychle. V každém případě se musím těšit na další závod a pokusit se získat lepší výsledek.
Toni Elías (havaroval)
Na závod chci rychle zapomenout. Marcovi přeji rychlé zotavení. Měl jsem do závodu dobrý start a pokusil jsem se zůstat s vedoucí skupinou. Měl jsem při jízdě nějaké problémy s výkonem, ale dal jsem do toho vše co šlo. Měl jsem dobrou rychlost, ale ztratil jsem kontrolu nad předním kolem a havaroval. Je to opravdu velká škoda, jsem zklamaný, protože jsem jezdil dobře a mohl jsem proto získat dobrý výsledek.
Casey Stoner (havaroval)
Nejsem šťastný jen kvůli tomu, že jsem havaroval, ale kvůli všemu, co se zde dnes přihodilo. Cítím se všemi chlapci, kteří havarovali. V televizi jsem viděl všechny havárie. Můj start do závodu byl dobrý. Snadno jsem se dostal na vedoucí pozici. Okruh byl dnes trochu kluzký. Když jsem předjel Valentina, byl jsem rád, že můžu jezdit svou vlastní rychlostí. Čekal jsem, jak se bude závod vyvíjet, cítil jsem se dobře.
Marco Melandri (havaroval)
Neměl jsem dobrý start, ale dostal jsem několik pozic a pak havaroval. Nic jiného si nepamatuji. Bolí mne velmi rameno, ale jsem při vědomí. Postupem času bych si měl na vše vzpomenout, měla by se mi vrátit paměť. Chtěl bych poděkovat doktoru Costovi a celému personálu mobilní kliniky, který se o mě velmi staral.
Randy de Puniet (havaroval)
První start jsem měl dobrý, ale pak jsem musel vjet do trávy a štěrku, bylo to když mi cestu zkřížil Gibernauv motocykl. Ve štěrku jsem havaroval pěkně tvrdě, a tak jsem rád, že jsem odešel pouze s odřenou kombinézou, bez vážnějšího zranění. Při restartu závodu jsem ztratil několik pozic. Pokusil jsem se nalézt ztracený rytmus a bojovat o lepší pozice. Neměl jsem maximální rychlost jako moji soupeři a proto jsem musel vše dotahovat v zatáčkách. Myslím, že dlouho takto jezdit nemůžete, a tak jsem nakonec v šestém kole ztratil kontrolu nad předním kolem a havaroval. Nejprve to vypadalo na slibný víkend, nakonec je z toho celkové zklamání.
Shinya Nakano (diskvalifikován)
První start byl pro mne dobrý, myslel jsem, že dosáhnu na výborný výsledek. Jsem zklamaný, že jsem viděl červenou vlajku, ale jsem rád, že jezdci, kteří havarovali nejsou vážně zranění. Restart závodu již nebyl tak dobrý. Viděl jsem, jak má Chris Vermeulen problémy během startovního procesu, Zatímco jsme čekali co se bude dít, můj motocykl se přehřál a přístrojovou desku postříkala vařící se voda. Rychle jsem přesedl na rezervní motocykl, a to byla doba, kdy začaly všechny ty zmatky. Vždy když jsem jel po cílové rovince, tak jsem za někým jel, a proto jsem neviděl tabuli signalizující můj trest. Poprvé jsem si uvědomil, že je něco špatně, když jsem viděl černý prapor s mým číslem. Jsem obrovsky zklamán a hodně frustrovaný, protože jsem mohl dosáhnout dobrý výsledek.
Livio Suppo (TZ týmu Ducati Marlboro neobsahovala komentář Capirossiho a Gibernaua)
První zatáčka jakéhokoliv závodu je vždy velmi ošidná. Ale skutečnost, že se oba jezdci dostali z takto velké kolize bez vážnějšího zranění, je svědectví toho, že bezpečnost je na nejvyšší úrovni. Bohužel úraz přišel v nejnevhodnější dobu, kdy nás čekají tři závody během tří víkendů a další dva během dalších třech víkendů. Loris bude možná připravený závodit v Assenu, ale zda se to podaří i Setemu, si nejsme jistí.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist