Oficiální představení Yamahy

Na okruhu Jerez de la Frontera se dnes konalo představení továrního týmu Yamaha, který bude v MS-MotoGP startovat se dvěma skvělými piloty: úřadujícím mistrem světa Jorge Lorenzem a ex-multi šampionem Valentinem Rossim.

Oficiální představení Yamahy

Kapitoly článku

Při představení továrního týmu Yamahy-Factory s Lorenzem a Rossim byly vyměněny zdvořilosti na obou stranách a také vysloveno nové Motto: «Yamaha revs your heart.»

Při dnešním oficiálním představení «Yamaha Team Launch 2013» v hospitality týmu, který má jednoznačně největší mediální ozvěnu, konala se dnes v 16 hodin v paddocku okruhu "Circuito de Jerez" si oba skvělí piloti vyměnili vzájemné zdvořilostní fráze: "Náš vztah není fantastický, ale je dobrý", ujistil všechny Jorge Lorenzo a hned pokračoval: "Pojďme raději mluvit o motocyklech a jiných záležitostech".

Valentino Rossi se potom rozhovořil na téma svého závodění u Yamahy: "Prožil jsem u Yamahy svá nejlepší léta. 2004 jsem s M1 vyhrál hned první závod tehdejší sezóny ve Welkomu/Jižní Afrika. Byl to pro mě neuvěřitelný debut na M1. Tento zážitek mně zůstane v srdci po celý můj život. Proto mohu s klidným svědomím prohlásit: Yamaha revs your heart."

Mezitím má už ovšem 105-násobný vítěz GP a devitinásobný mistr světa 34 let a doba jeho dlouhých vítězných sérií je už také dávno pryč: "Po dvou těžkých rocích u Ducati nechci hovořit o titulu mistra světa. Můj předběžný cíl je přiblížit se co nejvíce Jorgemu. A potom bych se chtěl krůček po krůčku zlepšovat, tedy bojovat o podiová umístění a snad se pokusit i o jednotlivá vítězství. Ovšem dosáhnout na jednotlivá vítězství znamená, že budu muset jezdit na 110%".

Dominanci Hondy při zimních testech jsou připisovány tkzv. «seamless gearbox», které dle inženýra Yamahy přinášejí dvě až tři desetiny k dobru pro Pedrosu, Márqueze, Bradla a Bautistu.

Rossi: "Nemáme žádné informace o tom, jak je daleko tento projekt u Yamahy a kdy ho budeme moci použít. Doufám, že co nejdříve. Ale ani u Hondy to nefungovalo ze dne na den. Všechno chce čas".

POKRAČOVAT V DALŠÍ KAPITOLE

Kapitoly článku

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist