Od zítřka opět testy v Sepangu

Třídenními testy na okruhu v Sepangu pokračuje příprava královské kubatury MotoGP na letošní sezónu.

Od zítřka opět testy v Sepangu
Zítra začínají na malajsijském okruhu v Sepangu druhé letošní testy královské kubatury MotoGP. Budou třídenní a první den přijdou ke slovu opět pouze testovací jezdci továren Yamaha, Honda, Ducati a Suzuki. Žádost některých zúčastněných týmů, aby kvůli špatnému počasí během prvních testů v Sepangu, byl tento test prodloužen na 3 dny, byla z ekonomických důvodů zamítnuta.


Za Yamahu bude testovat veterán Norihiko Fujiwara - závodil za Yamahu na půllitrech v letech 1987 - 1998, nejlépe 6. místo Grand Prix Německa 1989 - a Wataru Yoshikawa (na aktuálním fotu), známý ze závodění v kubatuře 500 ccm a WSBK. 


Za Hondu bude testovat Kousuke Akiyoshi, vítěz 8 hodinovky v Suzuce 2007 (Yoshimura Suzuki), který je letos pod smlouvou týmu F.C.C. TSR, a pojede "All Japan Superbike 2010", stejně jako 8 hodinovku v Suzuce a závod na 300 kilometrů. Mimochodem Akiyoshi byl ještě nedávno testovacím jezdcem Suzuki, za kterou jel i několik závodů s "wild card!, nebo jako náhradník - nejlépe dojel 13. v GP Motegi 2006. 


Za továrnu Suzuki uvidíme jejich testovací jedničku, Nobuatsu Aokiho - vítěze 8 hodinovky v Suzuce 2009 a bývalého jezdce MotoGP - 1997 celkově na motocyklu Honda třetí v MS 500 ccm za Doohanem a Okadou, a potom tři roky (1998 - 2000) jako jezdec tovární jezdec týmu Suzuki a dále tři roky v týmu Kenny Robertse sr. na motocyklu Proton KR. 

A konečně motocykl Ducati Desmosedici bude testovat muž dvou rolí, manažér Vittoriano Guareschi, který pojede zároveň i pro své klienty, tedy týmy Aspar a Pramac.


Připravena na testy je ale i pneu firma Bridgestone - na snímku s jediným japonským jezdcem v MotoGP, Hiroshi Aoyamou.


Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 4x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist