Od středy testují jezdci MotoGP na Phillip Islandu

Druhou sérii tří dnů oficiálních IRTA testů odstartuje ve středu na australském okruhu Phillip Island sestava týmů a jezdců královské kubatury mistrovství světa silničních motocyklů. Letos výjimečně není tato druhá řada předsezonních testů na dráze Sepangu, protože tam nyní probíhá plánovaná renovace okruhu. Pro všechny je ale cesta na jih Austrálie vítaná. Důvodem je dobrá šance vyzkoušet své nové motocykly, elektroniku a pneumatiky na třech různých okruzích.

Od středy testují jezdci MotoGP na Phillip Islandu

Nové jednotné programové vybavení řídící elektroniky a nové pneumatiky Michelin byly před prvním testem v Sepangu celkem dost velkou neznámou. Jak ale jezdci předvedli, rychlost zůstává stejná a při pohledu na Jorge Lorenza (Movistar Yamaha MotoGP) lze předpokládat, že může být i vyšší, takže rekordy na jednotlivých okruzích nemusí být v průběhu roku v takovém bezpečí, jak se původně zdálo.

Pro obhájce titulu Jorge Lorenza je test v Austrálii příležitostí potvrdit výkon ze Sepangu a pokračovat ve srovnávacích testech M1 2015 a 2016. Den po svých sedmatřicátých narozeninách odstartuje přípravu v Austrálii také Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), jenž na svého týmového kolegu začátkem února ztrácel necelou jednu sekundu.

Určitě bude zajímavé sledovat Danila Petrucciho (Octo Pramac Yakhnich), který v Sepangu překvapil druhým nejrychlejším časem, společně s třetím Hectorem Barberou (Avintia Racing), což jsou jezdci, kteří dostali značku Ducati do Top3. Nejlépe postaveným jezdcem na prototypu Desmosedici GP16 byl s osmým časem tovární jezdec italského výrobce Andrea Iannone (Ducati Team). Testovací jezdec Ducati Casey Stoner zajel dokonce devátý čas, ale Australan by dle dřívějších prohlášení vedení týmu na Phillip Islandu testovat neměl.

Test v Austrálii je důležitý pro Hondu, která chce pro oba jezdce připravit takový stroj s nímž získají šanci bojovat o přední příčky. Zatím to nejde tak úplně hladce, ale v japonské centrále technici usilovně pracují, aby se tak stalo ještě před úvodním kláním v Kataru. Každopádně tovární tým Repsol Hondy už má za sebou slavnostní prezentaci v Indonésii, kde nechyběli oba jezdci Dani Pedrosa a Marc Márquez.

Tým Suzuki má pro Austrálii připravenou novou převodovku, která již disponuje plynulou změnou převodových stupňů v obou směrech. Jezdci Maverick Viñales a Aleix Espargaró si moc volna neužili, protože hned po testu v Sepangu odjeli do centrály v Hamamatsu, kde s techniky pracovali na aerodynamice.

Na trať tento týden vyjede jezdec týmu Aspar Eugene Laverty, který v Malajsii boural s podezřením na zlomeninu zápěstí. K tomu naštěstí nedošlo, takže Ir může pokračovat v další přípravě s Ducati. Po zranění se vrací Jack Miller (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), který si krátce před odjezdem do Malajsie zlomil při tréninku nohu, musel na operaci a v prvním testu chyběl.

V Austrálii nebude testovat tým Aprilia Racing Team Gresini s jezdci Álvarem Bautistou a Stefanem Bradlem. Aprilia minulý týden vyzkoušela nový prototyp RS-GP 2016 na dráze ve španělské Aragonii a s tímto novým strojem absolvují tovární jezdci svůj první privátní test s termínem 21/22/23.února v Kataru.

Druhá série předsezonních IRTA testů MotoGP startuje ve středu 17.února a končí v pátek 19.února. Denní program začíná v 10 hodin (0:00hod. SEČ) a končí v 18 hodin (8:00hod. SEČ).

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist