O změně podvozku Márquez prozatím neuvažuje

V polovině letošního ročníku světového šampionátu Marc Márquez trvá na tom, že zůstane i nadále na podvozku z roku 2014, který mu zatím sedí nejlépe. V posledním testu, který jezdci královské kubatury absolvovali v Barceloně, nenalez u nového modelu taková pozitiva, která by ho přesvědčila k změně postoje z období před Assenem 2015.

O změně podvozku Márquez prozatím neuvažuje

Právě před rokem totiž Marc Márquez nenastoupil do závodu TT Assen s modelem 2015, s nímž jel od prvního podniku v Kataru a z pěti závodů skončil hned třikrát na zemi, ale s podvozkem 2014, na kterém byl v daném roce velmi úspěšný, když slavil vítězství v prvních deseti závodech sezony a ve finále také druhý titul mistra světa.

S podvozkem 2014 jede Marc Márquez také od začátku letošní sezony a to na rozdíl od týmového kolegy Daniho Pedrosy, který má k dispozici novou verzi. V Barceloně Márquez vyzkoušel novinky, které ho ale ke změně nepřesvědčily. „Upřimně jsem od tohoto testu očekával víc,“ cituje Španěla britský Autosport.

„Dani nový podvozek testoval a viděl tam určitá pozitiva. Já u něj cítil jak pozitivní, tak také negativní věci. Jedna z pozitiv nového podvozku byly výjezdy ze zatáček, ale v nájezdech byl určitě horší, takže jsem se ho rozhodl nepoužít a počkám na další modifikaci.“

Pro Marca Márqueze je rozhodující jistota, kterou s předloňským podvozkem cítí a to zejména s jeho přední částí, což je pro lídra průběžného hodnocení MotoGP klíčové. „Podvozek 2014 je ten, který jsme zpětně nasadili loni a používám ho doteď. Mám díky tomu velkou jistotu s přední pneumatikou. Snažíme se najít nejlepší komponenty k přizpůsobení zadní část nového podvozku,“ dodal Španěl.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist