O Viňalesově přestupu do MotoGP není rozhodnuto

Španělský jezdec Maverick Viňales loni vyhrát titul mistra světa v kategorii Moto3 a letos jede premiérovou sezonu jezdce třídy Moto2, kde mu v polovině sezony patří třetí místo průběžného hodnocení. Jeho výkony jsou příjemným překvapením, což vzbudilo pozornost týmů MotoGP a především vracející se Suzuki.

O Viňalesově přestupu do MotoGP není rozhodnuto
Těsně před zahájením desátého závodního víkendu roku Maverick Viňales v rozhovoru pro motogp.com připustil, že je v jednání s japonskou Suzuki s níž by absolvoval svůj první ročník v královské kubatuře mistrovství světa, ale momentálně je situace taková, že je stále možnost pokračovat v třídě šestistovek Moto2.
S týmem Suzuki je v jednání také Aleix Espargaró, který možnost závodit v jejich barvách označil za svoji prioritu pro rok 2015. K podpisu smlouvy by mělo dojít v příštích několika týdnech a tuto možnost zvažuje také Maverick Viňales. „Ještě stoprocentně nevíme, jak to bude s příštím rokem. Zatím vyhodnocujeme možnosti. Je jasné, že Suzuki je velmi dobrá volba, ale zároveň máme možnost zůstat v Moto2, což by teoreticky bylo nejvíc logické.“

„Je třeba zjistit, zda všechno sedí tak jak má. Ve finále musím vidět, zda jsem nebo nejsem na přestup připravený, stejně, jako zda můžu pokračovat dobrou sezonou v Moto2. Potřebujeme vidět, jak to půjde odteď až do konce sezony,“ dodal Maverick Viňales, úřadující mistr světa Moto3 a třetí muž průběžného hodnocení Moto2.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist