Novým závodním inženýrem Daniho Pedrosy bude Ramon Aurin

V Austrálii minulý týden rezonovala informace, že současný šéftechnik Pedrosova týmu Mike Leitner neprodlouží smlouvu s HRC a v příštím roce již nebude součástí týmu Daniho Pedrosy. Kromě otázky, co Rakušana vedlo k tomuto rozhodnutí, bylo zajímavým tématem také jméno člověka, který jej nahradí.

Novým závodním inženýrem Daniho Pedrosy bude Ramon Aurin
Co se týče důvodů odchodu Mike Leitnera, tak ty mají být ryze rodinné, neboli má se jednat o změnu životního stylu. Členové jednotlivých týmů mistrovství světa tráví většinu roku na cestách a to je po určité době vyčerpávající. Takže odpočinek. A co se týče KTM a MotoGP v roce 2017? V případě Rakušana, kdo ví.
Každopádně Mike Leitner věděl, že by rád za svého nástupce zvolil Ramona Aurina a ten jej skutečně po skončení sezony nahradí. Zkušený Španěl pracuje s týmem Daniho Pedrosy od roku 2012 v pozici inženýra telemetrie. Jméno nového šéftechnika Dani Pedrosa potvrdil ve čtvrtek, kdy mimo jiné uvedl: „Věřím, že Ramon je tím nejlepším na tuto pozici. Tak jsem to viděl já a stejný pohled na věc měli také u HRC.“

Devětačtyřicetiletý Ramon Aurin byl blízkým spolupracovníkem konstruktéra Antonia Cobase, průkopníka telemetrie v závodění. V mistrovství světa spolupracoval s jezdci jako Alex Criville, Carlos Checa, Alberto Puig, Jorge Martinez Aspar, Loris Capirossi, Max Biaggi, Troy Bayliss a Andrea Dovizioso. Od roku 2006 pracoval u Repsol Hondy jako analytik telemetrie týmu Nicky Haydena, který ve stejném roce vyhrál titul mistra světa.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.00
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist