Nový příběh pro Scotta Reddinga

První test s novým motocyklem Honda RCV1000R má za sebou britský vicemistr světa kubatury Moto2 Scott Redding, jenž po skončení sezony přestoupil k týmu Fausta Gresiniho a stal se druhým jezdcem MotoGP týmu GO&FUN Honda, jenž sezonu 2014 absolvuje v sedle produkční Hondy.

Nový příběh pro Scotta Reddinga
V pondělí Scott Redding poprvé vyjel na dráhu s těžším a výkonnějším motocyklem a zatím je velmi spokojený, protože konečně sedlá stroj, na němž už jeho mohutnější postava není tolik limitujícím faktorem. První den zkoušek zajel celkem třicet čtyři kol s jedenáctým nejrychlejším časem.

Scott Redding není stále v pořádku po zdravotní stránce, protože jen před pár týdny absolvoval operaci zlomené ruky a k tomu těžký pád v Japonsku. „Pro mě to byl velmi důležitý den a mám velkou radost, že jsem absolvoval premiéru na RCV1000R pro GO&FUN Honda Gresini,“ uvedl v pondělí po skončení prvního dne testování Scott Redding.

„Srovnání RCV1000R s Moto2 je velmi snadné … je to kompletně něco jiného! Je to úplně nový příběh, pro něhož se pomalu ale jistě snažím získávat potřebnou jistotu,“ pokračoval britský závodník. „Také bylo příjemné začít spolupracovat s týmem, který je velmi profesionální. Řekl bych, že to byla opravdu pozitivní zkušenost. Je jen škoda, že ještě nejsem perfektní po fyzické stránce, ale pracujeme systematicky, takže to zvládám.“
Šéf týmu Fausto Gresini k pondělním testům ve Valencii poznamenal: „Byl to opravdu zvláštní den, což se stane, když máte v garáži nového jezdce a fascinující motocykl, jakým je RCV1000R. První kontakt byl pozitivní a Scott čelil této nové zkušenosti s klidem a pracoval systematicky. Dřív než se bude snažit o rychlé časy, chce především novému motocyklu lépe porozumět a získat potřebnou jistotu. Kromě toho ještě není fyzicky zcela v pořádku a stále má problémy s levým předloktím, což znamená, že při své premiéře musí být o něco víc opatrnější.“

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist