Nová převodovka je pro Smithe zatím s otazníkem

Britský závodník Bradley Smith jede druhou sezonu v barvách týmu Monster Yamaha Tech 3 a necelé dva týdny před zahajovacími testy předsezonní přípravy MotoGP v Sepangu neví, zda jeho prototypový motocykly YZR-M1 bude vybaven novou převodovkou, s níž už jeho kolegové z tovární stáje závodili v září 2013.

Nová převodovka je pro Smithe zatím s otazníkem
Nový typ převodovky Yamaha dlouho testovala a nasadili ji až loni do závodního víkendu v Misanu. Rychlost řazení rychlostních stupňů bylo pro jezdce Yamahy klíčové, protože Hondy podobným systémem disponovaly už dávno. Navíc jezdci HRC, byli největšími rivaly Jorge Lorenza v rámci jeho loňské obhajoby titulu.

Na rozdíl od továrních jezdců tří ladiček neměli nové převodovky jezdci satelitu Yamahy Monster Tech 3 Bradley Smith a Cal Crutchlow, což jim muselo být líto, protože s novým systémem řazení Jorge Lorenzo vyhrál čtyři závody z posledních šesti Grand Prix sezony 2013.
Šéf týmu Tech3 Herve Poncharal počítá s tím, že oba jeho jezdci budou závodit s motocykly, které nové převodovky budou mít. Bradley Smith ale v rozhovoru pro britský Motorcycle News připustil, že si tím není vůbec jistý. „Nic jsem neslyšel,“ řekl třiadvacetiletý britský závodník. „Herve (šéf týmu Herve Poncharal) mi ve Valencii říkal ať si nedělám starosti, odjedu na dva měsíce a když se vrátím, začneme znovu.“

„Když teď týmovými dílnami prošla velká voda, byli jsme znovu v kontaktu, ale nic co se týče motorek. Musíme se tam dostat a Guy (šéftechnik Guy Coulon) s Japonci mi to řeknou. Budu doufat, že ji máme, protože naposledy se o tom hodně mluvilo a byla tam velká naděje, že to tak bude než opačně. Nicméně konečné slovo v tomto směru nepadlo,“
dodal Bradley Smith.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist