Nová Ducati na první testy v Sepangu nedorazí

Zbrusu nový prototyp Ducati Desmosedici GP15, který Italové připravují pro letošní ročník mistrovství světa nebude včas hotový, aby absolvoval s továrním týmem první IRTA test MotoGP, který je na programu od 4.února 2015 na okruhu v Sepangu.

Nová Ducati na první testy v Sepangu nedorazí
Nová GP15 chyběla už v posezonních testech ve Valencii, ale tehdy to nebylo až takové překvapení, protože její absence byla předem avizovaná. Vše směřovalo k prvnímu testu v Sepangu, protože v přípravě nového stroje nechtěl výrobce z Boloně nic uspěchat.

Fakt, že tovární jezdci neměli možnost GP15 začátkem listopadu 2014 testovat vadila Andrea Doviziosovi. Podle Itala by bylo lepší novou motorku vyzkoušet už koncem roku a na základě získaných informací pracovat na jejím dokončení. O to větší teď bude jeho zklamání, když novou motorku neuvidí ani začátkem února.
Duchovní otec nové Desmosedici Gigi Dall’Igna totiž na oficiálním webu motogp.com připustil, že GP15 nebude do prvního testu v Sepangu připravena a její premiéra se tak odkládá směrem k druhému testu s datem 23.února 2015.

Tím se potvrdily spekulace ohledně zpoždění celého projektu, které už nějakou dobu kolovaly. Tovární tým má testovat s poslední vývojovou verzí loňského modelu GP14.3 a získané údaje využít pro finální přípravu GP15.

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 4.00
Známkováno: 1x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist