Noční testy Suzuki

Tým Rizla Suzuki MotoGP je na cestě do Kataru kde se bude na okruhu Losail účastnit historicky prvního nočního IRTA testu.

Noční testy Suzuki

Tento 5.380m dlouhý, v poušti umístěný okruh, bude pro tuto příležitost osvětlen tisícem malých sluncí  -speciálními hi-tech žárovkami, a Loris Capirossi a Chris Vermulen zde budou mít možnost posledního testování před startem letošního ročníku MotoGP (také na tomto okruhu) začátkem příštího měsíce.
Loris už noční jízdy zažil, když byl mezi několika vyvolenými jezdci GP kteří na sériových motorkách zkoušeli tento nový systém osvětlení už minulý rok.
Suzuki má naplánovanou spoustu práce před závody a proto všichni doufají, že Loris i Chris si rychle zvyknou na jízdu v nových podmínkách. Je totiž potřeba vyřešit spoustu věcí okolo nastavení motocyklů a okolo volby pneumatik Bridgestone, hlavně vzhledem k nízkým nočním teplotám které mohou v katarské poušti být (očekává se max.15 - 20°C).

Loris Capirossi
„Pod světly jsem v Kataru jezdil vloni na GSX-R a bylo to v velmi dobré. Dokonce tak dobré, že bylo možné použít tmavé plexi. Ale jinak to bude pro nás pro všechny nová věc a já osobně se na noční jízdy na GSV-R těším. Musíme před prvním závodem ještě hodně testovat a tak doufám že všechno stihneme. Bude to zvláštní závodění, skoro jako čtyřiadvacetihodinovka.“Chris Vermulen
„V Jerezu nám chyběl nějaký čas pro dokončení testů na suchu a proto potřebujeme dva dobré dny abychom z motorky dostali to nejlepší. Bude to adrenalin, závodit v noci, ale také to sebou může přinést specifické problémy které budeme muset překonat. Jako třeba kam do kapot zadělat světla a jak vydržet vzhůru!“

 

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 0.00
Známkováno: 0x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist