Nicky Hayden zůstává i v roce 2010 u Ducati!

Ex-mistr světa Nicky Hayden prodloužil svou smlouvu s továrním týmem Marlboro-Ducati o jeden rok.

Nicky Hayden zůstává i v roce 2010 u Ducati!
Bylo to veřejné tajemství, že opční právo Ducati na Nickyho Haydena končí tento víkend. To v praxi znamenalo, kdyby do víkendu nepodepsal americký tovární jezdec novou smlouvu, tak by byl volný !


A po posledních úspěších a nenápadnou cestou směrem nahoru: Laguna Seca – 5., Brno – 6. a Indy – 3., by zřejmě Ducati udělala velkou chybu, tohoto sympatického jezdce pustit.


A tak včera v 15.00 hodin oznámil tým Marlboro-Ducati ne zrovna neočekávanou novinku: Nicky Hayden, MotoGP-mistr světa 2006, pojede i v příští sezóně v červených barvách.


„Nová smlouva pro Nickyho je odměna za to, co vše v letošní sezóně ukázal a jak byl schopen profesionálně na našem motocyklu jezdit“,
komentoval novou smlouvu Claudio Domenicali, obchodní ředitel Ducati Corse. „Nicky je navíc důležitou částí naší strategie na rok 2010“, řekl také kromě jiného Domenicali. 


„Byl to celý výborný týden. Po třetím místě v Indy ještě nyní nová smlouva s Ducati. Jsem nyní velmi šťastný. Nyní mohu zbývajících pět závodů jet absolutně bez nervů.“,
doslova zářil po podepsání smlouvy Nicky Hayden.

Ale abychom nezůstali jen u suchých fakt, tak zde je několik spekulací, jaké se také vyskytují v zahraničních médiích:


• Dani Pedrosa stále ještě u Hondy nepodepsal


• Casey Stoner je ještě stále nemocný a do Estorilu je ještě měsíc a kdoví, jaký bude jeho zdravotní stav


• Zahraniční weby spekulují, v případě Pedrosova ANO pro Ducati a Stonerova brzkého návratu do sedla závodního motocyklu – přejeme mu to z celého srdce – že by mohla být nasazena třetí tovární Ducati.

Tento poslední bod není jen výkřikem do tmy, nebo novinářskou kachnou! Vždyť Pramac Ducati třeba vůbec neví, jestli sežene peníze na nasazení druhého motocyklu…

Jak se Vám líbil tento článek?
Průměr: 1.33
Známkováno: 3x

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.TOPlist